Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00013/
 : Röportaj No:002 |
BABASINA BAK, KIZINI AL

Iron Maiden'ın efsanevi bas gitaristi Steve Harris'in kızı Lauren Harris, son zamanlarda ismini sıklıkla duymaya başladığımız yeni isimler arasında. Elbette bunun en önemli sebebi Lauren ve grubunun Iron Maiden konserlerinde ön grup olarak sahne almaya başlamış olması. Bir gün babasıyla yüz yüze bir röportaj yapma hayallerimiz devam ededursun, bu arada biz kızıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Bir müzikal dehanın, müzisyen kızı hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenler... Buyrun bakalım...

LAUREN HARRIS
LAUREN HARRIS

Selamlar Lauren. Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Iron Maiden ve Steve Harris ile ilgili sorulardan sıkılmayacağını umduğumu belirtmeliyim öncelikle :)
Asıl ben röportaj teklifiniz için teşekkür ederim. Bu benim için bir onurdur.
Steve Harris'in kızı ile röportaj yaptığım için öncelikle, müziğe ve müzisyenliğe olan ilginde babanın ne kadar katkısı olduğunu sormak isterim. Elbette büyük bir etkisi olmuştur ama bir de senin ağzından Steve Harris gibi bir müzikal dehanın kızı olarak müzisyenliğe nasıl başladığını öğrenmek istiyoruz.
Müziğin her türünü, her zaman için sevmişimdir. Hiç şüphesiz evimizde müziğin asla kesilmediğini tahmin edersin. Babamın sevdiği ve çaldığı rock müziğin, kendi beğenimin şekillenmesindeki etkisi göz ardı edilemez. Her zaman şarkı söylemekten hoşlanmışımdır ve babam bana her zaman destek olmuştur.
Peki, hangi olay sana "evet, artık şarkı söylemek, kendi şarkılarımı yapıp bir albüm kaydetmek istiyorum" dedirtti?
Bir süre Londra civarındaki barlarda cover şarkılar söyledim ama hep kendi şarkılarımı yapmak istemiştim. Babamın şu anki menajerimle uzun süredir devam eden dostluğu onlarla tanışmama vesile oldu (Monstro Visionary Entertainment). Menajerlerimin (Steve Altman ve Tom McWilliams) benimle anlaşmaya başlamadan önce üzerinde çalışmaya başladıkları materyaller mevcuttu, beni de bu çalışmaya dahil ettiler. Bu başlangıcın ardından da son iki yıldır şu anda sahip olduğum sound'a ulaşana kadar devam ettik. O şarkıları alıp bugünkü hallerine getirmek bizim için CD'yi yayınlama yolundaki doğal süreci tamamladı diyebilirim.
İngiliz müzisyen Russ Ballard tarafından bir bar performansın sırasında, Steve Harris'in kızı olduğun bilinmeden keşfedilmişsin. O dönemlerden kısaca bahseder misin? Russ Ballard senin bu günlere gelmende ne gibi bir rol oynadı?
Evet, dediğin gibi benimle bir barda tanıştı. Şarkı yazarı ve prodüktör olarak, bayan bir vokal için yazdığı şarkıları stüdyoda seslendirmem için onunla çalışmak isteyip istemediğimi sordu. O gece, ne Russ benim kim olduğumu (ya da babamın kim olduğunu) biliyordu, ne de ben onun kim olduğunu.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.