Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00040/
 : Röportaj No:006 |
YERALTINDAN SONSUZLUĞA YANKILAR

Echoes Of Eternity, Nuclear Blast etiketli ilk albümleri ''The Forgotten Goddess'' ile Metal dünyasına yeni adım atmış, Amerikalı bir dörtlü. Grubun alımlı vokalisti Francine Boucher ile internet üzerinden görüştük.

ECHOES OF ETERNITY
ECHOES OF ETERNITY

Günümüzde Metal artık erkeklere mahsus bir klüp olmaktan çıktı. Metalin bugününü 10-15 yıl öncesiyle kıyaslar mısın?
Bence şu anda Metal çok iyi bir yerde; gerçekten büyüdü ve evrildi. Bugünlerde pek çok alt tür var. Bir müzik tarzının bayatlamaması için kapsamının genişlemesi gerektiğini düşünüyorum; buna rağmen hala underground (yeraltında) kalması ve herkesin Metal sevmemesi de bence iyi bir şey. Şu sıralar Metal Amerika'da bir yükseliş içinde ve tabii bunu moda olduğu için takip eden fanlar ve sabun köpüğü gruplar da türedi ama bence bu durum gerçek fanlar da yaratıyor. Pop - Metal'in ötesini araştırıp çok iyi underground müziğe ulaşanlar veya eski klasikleri keşfedenler de var.
Grup nasıl bir araya geldi?
Kirk & Brandon ile Florida'da, üniversitede tanıştım, kayıt teknikleri üzerine bir kurstaydık. Hepimiz Metal sevdiğimiz için arkadaş olduk. Ben o zamanlarda film çekmek ve kendi müziğimi (Tangerine Dram ile Lisa Gerrard arası bir şey düşünün) yapmak istiyordum. Brandon beni şarkı söylerken dinledi ve çok hoşuna gitti. Uzun zamandır kadın vokalli bir proje düşünüyormuş ve benim çok uygun olduğumu düşünmüş. Üç yıl kadar önce grubu kurup Los Angeles'a taşındık.
EOE'yi bugünkü diğer kadın vokalli Metal gruplarından ayıran nedir? Ya da diğer gruplardan?
Hepimiz şu anda varolan kadın vokalli grupların hayranıyız: Nightwish, Lacuna Coil, Leaves Eyes, After Forever, Within Temptation vs. Hepsinin kendine has tarzları var, bizim de öyle. Böğürme ya da çığlık atma yok; opera tarzında olmayan, düz vokaller var. Klavye kullanmıyoruz ve çocukların hepsi Death Metal mirasını taşıdıklarından müziğimiz çok sert; melodik ve Thrash'e yakın. Bunların hepsine Brandon'dan bol bol muhteşem gitar solo ekle, işte sana EOE!
Kadın şarkıcılar otomatik olarak tüm medya ilgisini üzerlerine çekerler. Sence bu grup için ilerde bir problem olabilir mi?
Ben oldukça mütevazı ve utangaç biriyim; o yüzden bunun aramızda sürtüşme çıkaracağını sanmam. Bence gerçek Divalar Kirk ve Brendon ama onlar böyle dediğimi duymasın;)
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.