Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00044/
 : Röportaj No:010 |
NE KADAR EKSTREM, O KADAR İYİ!

Heavy metal dünyası ''erkekler ligi'' olarak değerlendirilir. Bu söyleme karşı en sert cevap kadınların da bu işi en az erkekler kadar iyi yapması olabilir. Angela Gossow bu tanıma her açıdan uyan bir isim. İsveç'in son yıllardaki parlayan yıldızlarından Arch Enemy'nin karizmatik vokalisti Angela ile grubun yeni albüm için girdiği yoğun kayıt dönemi içerisinde çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Türkiye'ye verdiği bu ilk röportajı tüm Headbang okurlarına saygılarımızla sunuyoruz...

ARCH ENEMY
ARCH ENEMY

Selamlar Angela. Öncelikle yeni albüm çalışmalarınızın nasıl gittiğini sorarak başlamak istiyorum.
Selam Sadi. Şimdiye dek kayıtların tüm davul ve ritim gitar bölümlerini tamamladık. Ben de 7 şarkının vokal kayıtlarını bitirdim ve geriye 6 tanesi kaldı. Çalışmalar oldukça hızlı ve yorucu geçiyor, fakat bir o kadar da eğlenceli olduğunu söylemeliyim!
"Doomsday Machine" bence bugüne dek yayınladığınız en iyi albümdü. Yeni albümünüz ile "Doomsday Machine"i kıyaslayınca, dinleyicilerinizin beklentileri ne yönde olmalı sence?
"Doomsday Machine" çok karanlık, neredeyse doomy ve mid-tempo bölümleri olan bir albümdü. Üzerinde çalıştığımız yeni albüm ise çok daha hızlı ve çok daha agresif. Christopher'ın da gruba yeniden dönmesiyle birlikte o çılgın armoniler üzerine daha fazla gidiyoruz!
Grubun yaratım süreci nasıl gelişiyor? Tüm sözleri sen mi yazıyorsun ve işin beste aşamasında gruba ne gibi katkıların oluyor?
Şarkı sözlerinin çoğunu ben yazıyorum fakat Michael'ın da katkısı oluyor zaman zaman. Ben hariç herkes son iki aydır yeni materyal yazıp, onları demo halinde kaydetmekle meşguldü ve ben de ara sıra onlara katıldım. Şarkıları insanlara sunmadan önce genellikle o kaydedilen demoları evde dikkatlice dinledikten sonra, grup arkadaşlarıma önerilerimi sunmaya çalışıyorum. Böylelikle şarkıların hazır haline getirilmesinden önce yapılacak değişiklikler için tartışmak daha kolay oluyor. Eğer 4 veya 5 kişi aynı anda prova odasında tek seferde bir şarkıyı oluşturmaya çalışıyorsak sonucunda mutlaka bir kaos ve düş kırıklığı meydana geliyor.
Sen ve Michael, Annihilator'ın son albümü "Metal"de yer alan konuk müzisyenler arasındaydınız. Bu proje ve ortaya çıkan sonuç hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir miyim? Nasıl gelişti?
Aslında Jeff Waters "Alice In Hell"i kaydettiği zamandan beri bizimle! O her zaman bizim favori gitaristlerimizden biri olmuştur. Dolayısıyla kendisi Michael ve bana yeni albümü için düşündüğü bu konuk müzisyenler projesini anlattığı ve teklif getirdiği anda iki kere düşünmeden olumlu yanıtı verdik. Gigantour vesilesiyle Kanada'da olduğumuz sırada kendisinin ev stüdyosuna konuk olduk ve böylece kayıtları halletmek de çok zor olmadı bizim için.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.