Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00046/
 : Röportaj No:012 |
BURASI TÜRKİYE, İSRAİL DEĞİL :P

Tıpkı Rotting Christ gibi Orphaned Land de geçtiğimiz günlerde ülkemizdeydi. Hatta kardeş kardeş beraber turladılar. Onlar da Cihangir'de ev tutar mı bilemeyiz ama belli ki tekrar tekrar gelecekler. Gruptan Kobi ile gene Derya söyleşti. Alkışlar Derya için...

ORPHANED LAND
ORPHANED LAND

Uzun bir süredir yeni bir albüm üzerinde çalıştığınızı biliyoruz. Çalışmalar nasıl gidiyor? Adı ne olacak ve biz ne zaman dinleyebileceğiz?
Albümün adı "Neverending way of Orwarrior" ve bu adı seçmemizin bir nedeni de içinde kelime oyunu barındırıyor olması çünkü "or" İbranicede "ışık" demek, "warrior" bildiğin üzere "savaşçı" yani ışığın savaşçısı hakkında konsept bir albüm. "or" ile başlayıp "or" ile bitiyor "orwarrior". Hala albüm üzerinde çalışıyoruz, yarısı bitti ve şu an Türkiye'deki konserlerimiz için küçük bir ara verdik. Ama çalışmalar çok çok yavaş ilerliyor çünkü bizim için işler daha zor, müziğimizde kullandığımız çok farklı elementler var ama bu yıl sonu kayıtlara başlayıp gelecek yılın başında da albümü çıkarmayı planlıyoruz, umarım yetiştiririz.
Grup elemanlarının İsrail'deki günlük yaşamlarından bahseder misin biraz? Grupla çalmak dışında neler yapıyorsunuz?
Her birimizin grup dışında başka işleri var. Uri ve ben bir müzik dükkanında çalışıyoruz. Benim müzik dükkanım evime yakın bir yerde ve Uri'ninki ise İsrail'deki tek "metal shop". Yossi bilgisayar alanında, Microsoft'ta çalışıyor ve 2 kızı var, aynı zamanda "full time" bir baba:) İçimizde en yoğunu o. Matti ise üniversitede öğrenci.
Hatırladığım kadarıyla bilgisayar mühendisliğiydi değil mi?
Evet, sınavları vardı gelemedi bu yüzden, inek öğrenci hehe:) Bunlar dışında İsrail'deki günlük yaşantımız gayet yolunda, dışarı çıkıp beraber takılıyor, içiyor, eğleniyoruz.
Bu Türkiye'de beşinci bulunuşunuz, sanırım Türkiye en çok ziyaret ettiğiniz ülke konumunda şu anda. Sence bunun özel bir nedeni var mı yoksa sadece bir tesadüf mü?
Sanırım yaptığımız müzik Türkiye'ye diğer ülkelerden daha fazla uyuyor çünkü bence Türkiye'nin doğu ve batı arasındaki stratejik konumu mükemmel bir sinerji yaratıyor. Sokaklarda dindar insanları, metalcileri, hatta homoseksüelleri görebiliyorsunuz ve hepsi aynı caddede yürüyor. Bu müthiş bir şey ve sanırım nüfusunun büyük çoğunluğu müslüman olan ülkeler içinde onu eşsiz yapan bir durum. Doğu kültürüne sadık ve bir batılı gibi davranabilen eşsiz bir ülke burası ve OL'in müziği de biraz buna benzer sanırım bu yüzden birbirimizi daha iyi anlıyoruz.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.