MEGADETH  : Röportaj No:015 |
ÖFKELİ ADAMIN İTİRAFLARI

Dave Mustaine ile röportaj yapmak gerçek bir gazetecilik tecrübesi. Diğer hiçbir rock yıldızına benzemiyor o. Karşısındaki insanı tanımak istiyor, diyalog kurmaya çalışıyor. Siz de her an her şey olabilir şeklinde tetikte bekliyorsunuz. Bir Megadeth şarkısı kadar gergin, emniyetsiz, sürprizli bir yolculuk. Ve bir o kadar hakiki...

MEGADETH
MEGADETH

Yeni albümünüz "United Abominations"ta enstrümantal bölümler ağırlıkta. Megadeth forumundan birinin saydığına göre toplam 60 gitar solo mevcut! Bu yönde ilerlemeye nasıl karar verdiniz?
İlginç bir soru. Bilinçli olarak bu yola sapmadık, her şey kendiliğinden o doğrultuda gitti. Yapmak istediğim albümü yapabilmek için insanların thrash metal veya speed metal olarak tanımladığı köklerime dönmem gerekiyordu.
Peki bu yönde ilerlemende Glen Drover veya diğer yeni elemanların katkısı oldu mu?
Pek sayılmaz. İlginçtir aynı dönemde Marty Friedman da köklerine döndü. (Not: Röportajda Marty ve diğer elemanlar hakkında soru sormam yasaktı ama durup dururken kendisi konuyu açtı, şaştım kaldım) Tabii Glen'in ve diğerlerinin müzisyenlikleri beni etkiliyor ama bu kararımı ben onlar gruba gelmeden çok önce vermiştim zaten. Şarkıların büyük kısmını zaten henüz daha onlarla tanışmadan yazmıştım. Geçtiğimiz yıllarda gitar çalmayı sakatlığımdan dolayı bırakmıştım, tekrar başladığımda "The System Has Failed" albümünü yazmaya başladım. Bu albüm aslında Megadeth albümü olarak değil, solo albüm olarak başladığım bir çalışmaydı. Ama plak şirketi onlara bir Megadeth albümü daha borçlu olduğumu söyledi. Ben de o albümü Megadeth albümüne dönüştürmeye karar verdim ve aynı anda bir albüm daha yapabileceğimi düşündüm. Ozzy'nin "Blizzard of Ozz" ve "Diary of Madman"i aynı anda yapmasından esinlendim. Aynı şeyi "Countdown..." ve "Rust in Peace"te beraber çalıştığım Max Norman da söyledi, ben de zaman kazanmak için iki albümü birlikte yazmaya başladım.
Tüm bunlar Roadrunner'la anlaşmadan önce oluyor...
Evet. Albümün çoğunu hallettikten sonra plak şirketi arayışı başladı, Roadrunner'a geçtiğimizde albümün çoğu hazırdı ama onların da albümün gidişatında rolleri oldu.
Albümle aynı ismi taşıyan şarkı Birleşmiş Milletler hakkında. Bu şarkıyı yazarken etkilendiğin belli bir olay veya olaylar oldu mu?
Belli bir olay olmadı. Birleşmiş Milletler'in ne için kurulduğunu biliyordum ve zamanla bu amaçları için bir şey yapmadığını, dünyada olan biten her şeyi sadece izlediklerinin farkına vardım. İzledikçe ve araştırdıkça bu kuruluşun varoluş sebebinden çok uzakta durduğunu, dünyada olup bitenlere sadece seyirci olduğunu anladım.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.