Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00058/
 : Röportaj No:023 |
KIYAMET ŞİMDİ!

İlk günlerinden beri sansasyon ile el ele giden Shining, ''ya çok sev ya nefret et'' tarzı gruplara verilebilecek en iyi örneklerden biri. Tıpkı punk müziğin en sansasyonel ismi G.G. Allin gibi Shining lideri Kvalforth da kendini istismar eden, vücudunu şiddet için bir araç haline getiren bir kült figür artık. En son ''Halmstad'' isimli harika albümleri ile dinlediğimiz grupla röportaj yapmak, liderleri Niklas Kvalforth göçebe bir yaşam sürdüğünden sebep kolay olmadı. Ama sonunda kendisini saklandığı delikten çıkardık ve aşağıda okuyacağınız söyleşi ortaya çıktı. Bu arada Mert'le Niklas arasındaki muhabbete kulak misafiri olan Doğu ''Manyakla manyak dertleşiyor'' yorumunu yaptı.

SHINING
SHINING

"Dürüst olmak gerekirse kendimi şu an çok iyi hissetmiyorum. Elimi kötü şekilde yaraladım ve kanaması durmuyor."
"Anlıyorum. Ama bir de iyi tarafından bakmayı dene: İyileşecek!"
"Hahaha... Evet, haklısın."
Hattın diğer ucundaki şahıs Black Metal'in gördüğü en sansasyonel gruplardan Shining'in beyni Niklas Kvarforth'dan başkası değil. Sahnede kendine zarar veren, sidiğini içen, izleyicilere saldıran bu ayaklı vahşet telefonda bir melek gibi konuşuyor. Hayır, sesi masum değil, aksine tok ve temiz bir Avrupa aksanına sahip. Ama konuşmasından okunan en önemli şey bu adamın sahte olmadığı. Kvarforth, bulunduğu durumu kendiyle alay ederek anlatabilen, ilgi toplamak için kendini afişe ettiğini saklamayacak kadar dürüst ve umutsuz bir herif. Ve işin aslı bu durum onu bir yandan sempatik gösterip, bir yandan da daha ürkütücü bir hale getiriyor.
Ama tabi ki benim için önemli olan, Kvarforth'un da benim gibi kuru ve soğuk esprilerden hoşlanıyor olduğunu görmek.

"Halmstad" üzerine...

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.