ANATHEMA  : Röportaj No:027 |
YILLAR BOYUNCA DURMADAN NASIL ÜZGÜN OLDUĞUNU ANLATAN BİR ADAM OLMAK İSTEMEZDİM. BU DÜRÜSTÇE OLMAZDI.

Anathema hiç şüphesiz ülkemizde sağlam bir dinleyici kitlesine sahip, her ne kadar bu dinleyicilerin hatırı sayılır bir kısmının doğru sebeplerle grupla ilgilendiğini düşünmesem de. Önümüzdeki günlerde ülkemizi tekrar ziyaret edecek olan grubun müzikal beyni Danny Cavanagh ile aşağıda okuyacağınız söyleşiyi gerçekleştirdik. Yeni albüm, gelmiş, geçmiş ve de gelecek üzerine keyifli bir sohbet çıktı ortaya.

ANATHEMA
ANATHEMA

Uzun zamandır yeni albümünüz üzerinde çalışıyorsunuz...
Evet, ağır ama emin adımlarla ilerliyoruz. Tabii ki çalışmaların bu kadar vakit almasının belirli sebepleri var, burada tek tek bahsetmek istemiyorum ama oldukça progresif bir albüm geliyor ve bunun en iyi albümlerimizden biri olacağına inanıyorum. Yıl sonuna doğru Porcupine Tree ile birlikte konserlerimiz olacak ve o konserlerde yeni parçalardan mümkün olduğunca çok çalmak istiyoruz. Albüm kayıtları da muhtemelen önümüzdeki sene başlarında olacak.
Albüm için oldukça çok parça yazıldığından bahsetmiştiniz.
Bu doğru. Albümün 14 parçalık bir double albüm olması yönünde bir fikrimiz var. Aslına bakarsan bu daha çok benim fikrim ve gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmiyorum. Eğer her şey kafamdaki gibi olursa bu çok dengeli ve güçlü bir albüm olacak, hatta bir başyapıt. En azından önceki albümlerimizle karşılaştırılırsa.
Albümdeki çoğu parçayı yine senin yazdığını tahmin ediyorum?
Bu albüm daha çok bir takım çalışması gibi. John albüm için 4 parça yazdı. Vincent vokal melodileri ve lirikler konusunda yardımcı oluyor. Gruptaki her üye parçalara bir şeyler katıyor. Tabi ki materyalin çoğunu yine ben yazdım ama dediğim gibi bu daha çok bir takım çalışması gibi. Ve bence albümün bana göre bu kadar iyi olacak olmasının sebeplerinden biri de bu.
Bu soruyu sormamdaki sebep "A Natural Disaster"ı neredeyse tamamen tek başına yazmış olman.
O albüm daha farklıydı. O dönemde içimde birikmiş olan bazı duyguları dışarı atmam gerekiyordu. Albümdeki bütün parçalar bir şekilde birbiriyle bağlantılıydı. O albümdeki lirikleri çok seviyorum. Genel olarak "A Natural Disaster"ın en iyi albümlerimizden biri olduğunu söyleyemem ama 5-6 parçasını gerçekten çok beğeniyorum, 'Closer', 'Flying', 'A Natural Disaster' ve 'Violence' başta olmak üzere. Albüm bir bakıma o dönemde yaşadıklarımı anlatıyor.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.