OBITUARY  : Röportaj No:031 |
TAM OLMAK İSTEDİĞİMİZ YERDEYİZ!

Death metal'in ikonlaşmış isimlerinden biridir Obituary. Onlar tam 22 yıldır nefretlerini haykırmaya devam ediyorlar. John Tardy ile yaptığımız bu röportaj tüm death metal fanlarına ithaf edilmiştir...

OBITUARY
OBITUARY

Yeni albümünüz "Xecutioner's Return" hakkındaki genel fikirlerin nelerdir? Bu albüm ile bir önceki geri dönüş albümünüz arasında ne gibi farklar var sence?
Bence bu şimdiye kadar yazılmış en iyi ve en heavy Obituary albümü. Ciddiyim. Ayrıca en iyi produksiyonun da bu albümümüze ait olduğunu söyleyebilirim. Tüm şarkıları çok keyif alarak hazırladık. Eğer müziği yaratırken keyif alıyorsan bunu mutlaka müziğine ve dolayısıyla da dinleyicilere yansıtıyorsun. Dinleyicilerimizin de bu albümden gayet hoşnut olduğunu düşünüyorum. Bir önceki albümle arasında 2 önemli fark var. Birincisi bu albümde gitarları Allen West değil Ralph Santolla çaldı. İkincisi de bu albümü kaydedebilmek için hazırladığımız kendi stüdyomuz olan Redneck Studios'da hallettik her şeyi.
Geri dönüş albümünüz "Frozen In Time"dan sonra gelen tepkiler genel olarak nasıldı, hem müzik dünyasından hem dinleyicilerden? Geri dönmekle hayal ettiğiniz şeylerin ne kadarına ulaştınız?
Her şeyin harika gittiğini söyleyebilirim o albümün ardından. Benim kesinlikle çok sevdiğim bir albüm her şeyden önce. Oldukça heavy, groovy ve çok Obituary bir albüm! O albümün ardından hem medya hem de dinleyici kanadından oldukça pozitif yorumlar aldık. Aktif olmadığımız o uzun süreden sonra yokluğumuzda bir doz kaliteli müziğe ihtiyaç duydu piyasa. Albümle ilgili tek sorun Roadrunner Records’tu diyebilirim. Bize bir kayıt istediklerini söylediler fakat o kayıt sonrası verdikleri destek hiç de beklediğimiz ve olması gerektiği gibi değildi. Keşke o albümü farklı bir firmadan çıkarsaydık.
Uzun dönem sizinle birlikte olan gitarist Allen West'in ayrılması hakkındaki görüşlerin nedir? Neydi bu ayrılığın sebebi?
Allen ile iletişim kurmamız son zamanlarda çok zorlaşmıştı çünkü çok fazla içmeye başlamıştı ve kendini kaybettiği anlarda bize çok zorluk çıkarıyordu hem sahnede hem sahne dışında. Grup açısından yola devam edebilmek adına Allen ile yollarımızı ayırmamız gerekiyordu. Üzgünüz fakat umarız ki alkol probleminden bir an önce kurtulup yeni bir sayfa açar hayatında.
Gruba yeni katılan Ralph Santolla hakkında neler söylemek istersin? Kendisi sert müzikte oldukça tecrübeli bir isim...
Ralph harika! Çok yetenekli bir gitarist ve grubumuzda olduğu için çok şanslıyız. Sadece hayranlarımız değil albümü dinleyen hemen herkes bu albümde Ralph'ın yaptığı işlere alkış tutacaktır eminim.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.