Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00074/
 : Röportaj No:037 |
HASAR TESPİT RAPORU

HEADBANG olarak, Prong'un esas çocuğu Tommy Victor'ın Türk basınına verdiği ilk özel röportajı gerçekleştirmiş olmanın mütevazi gururunu yaşıyoruz. Bunun "Power Of The Damager" gibi içimize sinen bir albüm münasebetiyle yapılmış olması da ayrı bir keyif tabii.

PRONG
PRONG

NEREDEN NEREYE

Sert müziğin taytlı ve makyajlı adamların tekelinden çıkması seksenlerin ilk yarısında Thrash ile başladı, Crossover ile devam etti. Punk'ın gayrımeşru veletleri Thrash ve Hardcore'un yapılarını birleştiren ilk grup olmasa da en önemlilerinden biri de Prong'du. Tommy bu konuda COC ve Cro-Mags'in öncü olduklarını, en büyük ticari başarıyı yakalayan albümleri "Cleansing" ile Industrial Metal alanında da kendine sağlam bir yer edindi. Bu albümün single'ları 'Snap Your Fingers, Snap Your Neck" ve "Whose Fist Is This Anyway' MTV'den gördükleri büyük destek ile (o zamanlar öyle bir MTV vardı; biliyorum inanması güç) grubu uluslararası arenada tanınan bir isim haline getirdi. Onun sonrasında aynı başarıyı yakalayamayan (ama anlayana çok özel bir albüm olan) "Rude Awakening" grubun sonunu hazırladı. Arada kısa bir turne için toplanmış olsalar da 2003 yılına kadar grup aktif değildi. "Scorpio Rising" gibi "bunca sene sonra bu mudur yani" dedirten bir hayal kırıklığından sonra bugün bomba gibi bir albümle karşımızdalar.

HALEF-SELEF ALBÜMLER

Tommy, "POTD"ın kayıtları için her şeyin beklediğinden hızlı geliştiğine sevindiğini anlatıyor. En uzun zamanı vokal kayıtlarına harcamışlar ki, bu da sadece bir hafta sürmüş. Bir önceki albümle kıyaslarsa durumun nasıl gözüktüğünü sorduğumda onun da "Scorpio.." konusunda bizim kadar dertli olduğu ortaya çıkıyor. "O albümü kaydederken büyük bir kaos içerisindeydik. Yarı yolda stüdyo ve prodüktör değiştirdik. Sanırım biraz kafamız karışıktı. Deneysel fikirlerimiz vardı ama aslında Prong için pek de uygun değillerdi. Her şey problemliydi; gerçekten garip bir dönemdeydik." diye dert yanıyor.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.