Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00075/
 : Röportaj No:038 |
EXODUS KÖTÜ ZAMANLAMA KONUSUNDA UZMAN BİR GRUP

Bir röportaj girişinde Exodus gibi bir grubu tanıtmaya çalışmak onlara hakaret etmek gibi geliyor. Kendileri tarzını değiştirmeden yoluna devam edebilmiş en eski Thrash Metal grubu muhtemelen, janr'ı yaratan gruplardan biri ve şüphesiz gelmiş geçmiş en iyilerinden de biri. ''Tempo Of The Damned'' ve ''Shovel Headed Killing Machine'' albümlerinde yenilenmiş kadroları ve taze kan ile kaldıkları yerden müziklerini icra etmeyi sürdüren Bay Arealı efsane grup, yeni albümleri ''Atrocity Exhibition... Exhibit I''ı kısa bir süre içinde piyasaya sürecek. Albümün arifesinde yaptığımız bu söyleşide grup lideri ve Thrash ikonu Gary Holt mütevazi tavrıyla bizi bir kez daha kendine hayran etti...

EXODUS
EXODUS

Yeni albümünüz "The Atrocity Exhibition... Exhibit I" kısa bir süre sonra piyasada olacak. Albümün adının Ballard'ın aynı isimli romanından geldiğini okudum. Albümde roman ile bağlantılı lirikler var mı?
Albümün romana bağlı olduğu söylenemez ama evet isim oradan geliyor. "Atrocity Exhibition"ı çok uzun bir süre önce okudum ve oldukça çılgın bir romandı. İsmi gerçekten beğendim ve bunun güzel bir parça ve albüm ismi olacağını düşündüm. Hepsi bu.
Albümden biraz bahseder misin?
Bu albümden çok memnun olduğumu söylemeliyim. Bana göre grubun "Bonded By Blood"dan beri biriktirdiği tecrübe bu albümde net bir şekilde yüzeye çıktı. Riffler baştan sona brutal ve hiç kesilmiyor. Gerçekten sert bir albüm bu.
Albümden yalnızca iki parçayı dinledim. Bu parçalar 'Riot Act' ve 'Children Of A Worthless God' ve sound'u önceki iki albüme göre biraz daha teknik ve belki biraz daha modern buldum. Buna katılır mısın?
Önceki albümlerle arasında çok büyük farklılıklar olduğunu düşünmüyorum. Evet belki biraz daha teknik olabilir. Firmamız bunu dinleyince "Thrash Metal'in Dream Theater'ı gibi olmuşsunuz" dedi. Ben de "öyle mi?" dedim. Onlar da "bunu bir iltifat olarak söylemiştik" dediler ve ben de "ah ne hoş" dedim, hahahah. Bence bu albüm öncekilere göre daha karanlık ve belki uğursuz bir havaya sahip. Açık konuşmak gerekirse bu albümün şu ana kadarki en iyi albümümüz olduğunu düşünüyorum. Bence grubun sound'unu ileri bir safhaya taşıyor.
'Children Of A Worthless God' biraz provokatif sayılabilecek lirikler içeriyor. Bu konuda neler söyleyeceksin?
Öncelikle şunu söylemem gerekir ki albümdeki çoğu parça dinler ve getirdikleri zararlar hakkında. Bu da o parçalardan biri. Albümde tek bir dine yöneltilmiş bir saldırı söz konusu değil. Ama o parçanın en sert sözlere sahip olduğunu söyleyebilirim.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.