AS I LAY DYING  : Röportaj No:039 |
KALBİMİZDEN NASIL GELİYORSA...

Telefonda ben, diğer ucunda As I Lay Dying'in gitaristi Phil... Yeni albümleri ''An Ocean Between Us''ın yayınlanması sebebiyle bir röportaj gerçekleştirdik, o da içtenlikle yanıtladı.

AS I LAY DYING
AS I LAY DYING

Bundan iki sene önce, 2005 yılında, öyle bir albüm yayınladılar ki ("Shadows Are Security"), sert müzik dinleyen ve yeni grupları takip eden hemen herkesin dilindeydiler. Bir önceki albümlerinde ("Frail Worlds Collapse" - 2003) yer alan '94 Hours' ve 'Forever' gibi 2 aşırı melodik, aşırı güçlü hit ile zaten yeraltından sıyrılmaya başlamışlardı aslında. İsimlerini kitlelere yayan ise, önemli birçok metal grubuyla çıktıkları turneler oldu.
2001 yılında, Society's Finest adlı gruptan ayrılıp As I Lay Dying'i kuran vokalist Tim ve davulcu Jordan, henüz ilk yıllarında bir kadro toplayıp albüm yayınlayarak ne kadar hırslı olduklarını kanıtlamışlardı. 2003 tarihli "Frail Worlds Collapse" ile ise metalcore adı verilen türün en yaratıcı gruplarından biri olabileceklerinin ilk sinyallerini verdiler. Metal dedektörü iyi çalışan firmalardan biri olarak bilinen, yıldız avcısı Metal Blade Records ile yayınladıkları ilk albümdü bu aynı zamanda ve geçen 4 yıl içerisinde As I Lay Dying firmanın en önemli gruplarından biri olmayı başardı. Nasıl mı?
Yayınlanmasının ardından Caliban ve It Dies Today gibi gruplar tarafından kopyalanmaya kalkışılacak derecede müthiş bir metalcore şaheseri "Shadows Are Security", yılın 3'te 2'sini kapsayan bol gruplu uzun turneler, kayda değer merchandising ve albüm satışı, bir o kadar güçlü internet yankısı ve son olarak da bugüne kadarki kariyerlerinde müzikal açıdan zirve yaptıkları "An Ocean Between Us" albümü ile...
As I Lay Dying; yayınladığı 4 albüm ile yeterince takdirimizi kazandı, artık sözü; 2003 yılından beri grubun ritim gitaristliğini üstlenmiş olan, yeri geldiğinde piyanosu ile de grubun inşa ettiği müzikal yapıya katkıda bulunan Phil Sgrosso'ya bırakma zamanı:

YENİ ALBÜM

"Yeni albümümüz 'An Ocean Between Us', kayıt aşamasında en çok eğlendiğimiz ve bence en iyi işi çıkardığımız albümümüz konumunda. Bir önceki albümümüz 'Shadows Are Security'de hala tam olarak karar verilmemiş bazı müzikal görüş ayrılıklarına sahiptik. O albümdeki şarkılar çoğunlukla sadece benim rifflerimden ve Tim'in sözlerinden oluşmakta. Bu albüm ise tüm grup elemanlarının artık grup içindeki yerini çok iyi benimsediği bir süreçte ortaya çıktığı için şarkıları yazım aşamasında daha yaratıcı bir ivme kazandık. Ne yapmak istediğimize daha net açılımlar getirdik ve böylece daha verimli bir kayıt süreci yaşadık. Hepimiz müzikal perspektiflerimizi albümün geneline yansıtabildik.
Bir önceki albümün kayıtları için çok zamanımız yoktu fakat bu albümde oldukça uzun bir zamanımız vardı şarkıları yazmak için ve bu da en iyi sonuca ulaşmak adına iyi bir fırsat oldu."

YENİ BAS GİTARİST

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.