Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00077/
 : Röportaj No:040 |
21 KASIM 2007: ALMAN İŞGALİ

Helloween'in orijinal solisti Kai Hansen ile Helloween'in bir araya geldiği Hellish Rock turnesinin bir ayağı da İstanbul'da gerçekleşti. Hem konseri izledik, hem de konserden sonra kuliste Helloween'i sorularımıza boğduk.

HELLOWEEN
HELLOWEEN

Yeni albümünüz "Gambling With The Devil" eski albümlerinizden çok daha sert, ne iş?
Evet, hiç böyle planlamamıştık, bir önceki albüm bildiğin gibi bir konseptti ve planlı programlı davranmıştık. Ama bu defa kafamıza göre şarkılarımızı yazdık ve çoğu da agresif karakterli çıktı. Biz de buna ket vurmak istemedik, nasıl olduysa bıraktık.
Albümde sadece bir tane "happy metal" şarkısı (Can Do It) var, hayırdır?
Evet, ama otomatiğe bağlanıp neşeli bir şey yazamayız. Bu tip şarkıların doğal çıkması gerekiyor yoksa çok yapay oluyorlar.
En başta, yani heavy metal'in belki de en ciddi çağında bu espritüel bakış açısı nasıl doğmuştu?
Kötü çalgıcılardan oluşan boktan bir gruptuk, o zaman tüm metal grupları çok ciddi görünüyorlardı, bu ciddiyeti biraz gevşetmenin iyi bir fikir olabileceğini düşündük.
Gamma Ray'in 17.yılı bu, neden 17 yıldır bu turne gerçekleşmedi?
İki grubun takvimlerinin uyuşması zordu, aynı zamanlarda çıkması gerekiyordu albümlerin. Ve diğer birçok aranjmanı uydurmak da kolay olmuyor.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.