GAMMA RAY  : Röportaj No:041 |
21 KASIM 2007: ALMAN İŞGALİ

Helloween'in orijinal solisti Kai Hansen ile Helloween'in bir araya geldiği Hellish Rock turnesinin bir ayağı da İstanbul'da gerçekleşti. Hem konseri izledik, hem de konserden sonra kuliste Gamma Ray'i sorularımıza boğduk.

GAMMA RAY
GAMMA RAY

'I Want Out'u nasıl bir motivasyonla yazdığını merak ediyorum...
Şarkının dinleyicilere söylemek istediği şey o ama aslında benim Helloween'den ayrılmak istediğim dönemdeki duygularımı yansıtıyor. Çok kalpten gelmiş bir şarkı. 'I Want Out'u 'gruptan çıkmak istiyorum' gibi değil. Helloween'de içine girdiğim durumdan çıkmak istiyorum gibi okunabilir. Bu durumla da herkes hayatının bir noktasında karşılaşmıştır.
'Rebellion in Dreamland' de bir hayalperest manifestosu gibi...
Sadece hayalperestler için değil, hayattan büyük beklentileri olan, ama bunların sadece çok küçük bir kısmını gerçekleştirmiş olan herkes için diyebilirim. Hayallere sahip olmak çok güzel bir şey çünkü hayalleriniz olursa insanlar ne derse desin güvenli seçimler ne olursa olsun ihtimalleri zorlayıp inandığınız şeyi yapma gücünüz artar.
44 yaşındasınız ama halen daha hayaller, uzaylılar ve fantastik evrenler hakkında şarkılar yazıyor, kapağında çizgiroman karakterleri olan albümlerde 'Heavy Metal Universe' diye şarkılar söylüyorsunuz. Bazen bu durumu garipsediğiniz oluyor mu?
İki çocuğum var, bir eşim vardı, boşandık ama sonuçta bir aile ortamım vardı. Oradayken, özellikle çocuklarımın anaokulundaki arkadaşlarının ebeveynleriyle tanıştığımda, veli toplantılarında falan kendimi bir yabancı gibi hissediyordum. İletişim kuramıyordum. Benim bir tarafım her zaman büyümeyi reddetmiştir ve bu özelliğim benim için çok önemlidir. Bunu sığ bir anlamda kullanmıyorum ama çocuksuluğumu korumayı seviyorum.
Pet Shop Boys üyeleri 'It's a sin' cover'ınızı dinledi mi?
Evet dinlediler. Heavy metal'den nefret ettikleri halde beğendiklerini söylediler. Distortion sesinden nefret ettikleri için heavy metal’den uzak duruyorlarmış.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.