Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00080/
 : Röportaj No:041 |
21 KASIM 2007: ALMAN İŞGALİ

Helloween'in orijinal solisti Kai Hansen ile Helloween'in bir araya geldiği Hellish Rock turnesinin bir ayağı da İstanbul'da gerçekleşti. Hem konseri izledik, hem de konserden sonra kuliste Gamma Ray'i sorularımıza boğduk.

GAMMA RAY
GAMMA RAY

'I Want Out'u nasıl bir motivasyonla yazdığını merak ediyorum...
Şarkının dinleyicilere söylemek istediği şey o ama aslında benim Helloween'den ayrılmak istediğim dönemdeki duygularımı yansıtıyor. Çok kalpten gelmiş bir şarkı. 'I Want Out'u 'gruptan çıkmak istiyorum' gibi değil. Helloween'de içine girdiğim durumdan çıkmak istiyorum gibi okunabilir. Bu durumla da herkes hayatının bir noktasında karşılaşmıştır.
'Rebellion in Dreamland' de bir hayalperest manifestosu gibi...
Sadece hayalperestler için değil, hayattan büyük beklentileri olan, ama bunların sadece çok küçük bir kısmını gerçekleştirmiş olan herkes için diyebilirim. Hayallere sahip olmak çok güzel bir şey çünkü hayalleriniz olursa insanlar ne derse desin güvenli seçimler ne olursa olsun ihtimalleri zorlayıp inandığınız şeyi yapma gücünüz artar.
44 yaşındasınız ama halen daha hayaller, uzaylılar ve fantastik evrenler hakkında şarkılar yazıyor, kapağında çizgiroman karakterleri olan albümlerde 'Heavy Metal Universe' diye şarkılar söylüyorsunuz. Bazen bu durumu garipsediğiniz oluyor mu?
İki çocuğum var, bir eşim vardı, boşandık ama sonuçta bir aile ortamım vardı. Oradayken, özellikle çocuklarımın anaokulundaki arkadaşlarının ebeveynleriyle tanıştığımda, veli toplantılarında falan kendimi bir yabancı gibi hissediyordum. İletişim kuramıyordum. Benim bir tarafım her zaman büyümeyi reddetmiştir ve bu özelliğim benim için çok önemlidir. Bunu sığ bir anlamda kullanmıyorum ama çocuksuluğumu korumayı seviyorum.
Pet Shop Boys üyeleri 'It's a sin' cover'ınızı dinledi mi?
Evet dinlediler. Heavy metal'den nefret ettikleri halde beğendiklerini söylediler. Distortion sesinden nefret ettikleri için heavy metal’den uzak duruyorlarmış.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.