AT THE GATES  : Röportaj No:042 |
SONSUZLUKTAN ÖNCEKİ SON DARBE!

Ekstrem müzik tarihinin efsane albümlerinden ''Slaughter Of The Soul''un mimarları, melodik death metal'in yaratıcılarından İsveçli At The Gates geri döndü!!! 1996 yılında dağıldıktan sonra, aradan geçen 11 yılın ardından tek ve son bir turne için yeniden bir araya gelen gruptan gitarist Anders Björler, sorularımızı yanıtlıyor.

AT THE GATES
AT THE GATES

Bunca yıl sonra yeniden bir araya gelmenizin sebebi nedir?
Düşüncemiz şuydu: Ya şimdi olacak ya da asla. Jonas ile ben ayrılınca ve grup dağıldığında bir “son konser” yapamamıştık ve işte bu son konserleri artık yapmak istedik. Tam bir yıl önce bu fikre kapıldık. Fakat herkesin uzun süredir birlikte oldukları grupları ile belirli yoğunlukları, turne programları ya da albüm kayıt çalışmaları vardı. Bu iş için en uygun zamanın 2008 yazı olacağına karar verdik ve bu zamana kadar da bu sebeple sessiz kaldık. Son yıllarda gayet sık görüşüyorduk ve hem kendimiz hem de dinleyicilerimiz için özel bir şey yapabiliriz diye düşündük. Sonsuzluğa karışmadan önce son darbeyi vurmak istiyoruz!
İlk adımı kim attı?
Zamanında diğerlerini arayıp gruptan ayrılıyorum diyen ben olduğum gibi, bu sefer de yeniden bir araya gelmek için diğerleri ile ilk iletişimi kuran bendim.
Sadece birkaç konser ve festivalde mi sahne alacaksınız yoksa kapsamlı bir dünya turnesi düşünüyor musunuz?
Sadece 2008 yazını kapsayan konserler olacak. Birkaç festival ve birkaç da single konser... Uzun bir turneye çıkacağımızı sanmam. Uzun turneler boyunca birlikte olmak, dağılmamızın asıl sebeplerindendi zaten.
Yeni bir albüm kaydetmeyeceğinizi açıkça belirtiyorsunuz. Nedir bunun sebebi? Yeni bir "Slaughter Of The Soul" yaratamamaktan mı çekiniyorsunuz?
12 yıl önce yapmış olduğumuz bir albümün ardından yeni bir albüm yayınlamak fikri bana cazip gelmiyor. Bu süre içerisinde o kadar değiştik ki yapacağımız yeni bir albüm dinleyicilerimizi gerçekten hayal kırıklığına uğratabilir ve onların kafalarını karıştırabilir. Çünkü 12 yıl önceki At The Gates elemanları değiliz. Hepimiz çok farklı insanlar ve müzisyenleriz artık. At The Gates'i "Slaughter Of The Soul" gibi bir albümle noktalamak güzel bir şey. O sebeple bu isim altında yeni bir albüm yapmak istemiyorum.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.