Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00082/
 : Röportaj No:043 |
BU ALBÜMDE KARANLIK VE İZBELİKTEN BAŞKA BİR ŞEY YOK!

Bu topraklardan çıkan en iyi black metal gruplarından biri olan Eskişehirli Episode 13 ile ikinci albümleri ''Pitch Black''in yayınlanmasının şerefine, davulcu Can ''Nursuz'' Gürses ve vokalist Tolgahan ''V.O.D.'' Soncu ile bir röportaj gerçekleştirip, merak ettiklerimizi sorduk. Yanıtlar oldukça iddialıydı.

EPISODE 13
EPISODE 13

"Pitch Black" hakkında genel olarak düşüncelerinizi alabilir miyiz? Albümde neler anlatıyorsunuz?
Can: Kadro değişikliği başta olmak üzere birçok olay ve en önemlisi zaman, bir öncekinden daha farklı bir şeyler üretmemize neden oldu. Kayıtlara 2007'nin Mart ayında başladık. Kayıt süreci de aslında bazı ufak sorunlardan ötürü uzadı. Raven Records ailesi hem kayıt stüdyomuzu sağladı, hem de yapımcı firmamızdı. Albümün yurtdışı dağıtımı için ise Hollandalı firma Infernus Rex Distribution ile anlaştık. Albümümüz çıktıktan kısa bir süre sonra Hollanda, Belçika, Luxemburg, Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki metal mağazalarında bulunabilecek. Albümde işlenen temalar; misantropi ve din odaklı. Ayrıca insanoğlunun en karanlık ruh halleri anlatılmakta ve genel geçer insani değerlere ağır bir saldırı söz konusu. "Pitch Black" ise adından da anlaşılacağı üzere ("Koyu Karanlık" veya "Zifiri Karanlık") bu albüm için eksiksiz bir başlık. Bu albümde karanlıktan ve izbelikten başka bir şey yok!

İlk albüm sonrası kadroda değişiklikler oldu. Bizlere bu süreci, nedenlerini ve sonuçlarını aktarır mısın?
Can: Müzikal anlaşmazlıklar sonucu Ozan ve Meriç ile yollarımız ayrıldı. Bunun ardından vokalist arayışımız, Tolgahan ile irtibata geçtikten sonra son buldu. Şu anki basçımız Sermet de bir süre sonra gruba kalıcı eleman olarak dahil oldu. Bu değişiklikler sonunda grupta, gerek kayıtta gerekse konserlerde daha net bir duruş ortaya çıktı. Sonuç olarak, klasik bir söylem ama durumu özetliyor; yola devam...

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.