Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00096/
 : Röportaj No:045 |
KAVGAYA DEVAM

Kurucu elemanlar Max ve Igor olmadan yoluna devam etme gayretindeki Brezilya'lı grup Sepultura, yeni albümü öncesi ilk kez Headbang'e konuştu. Cavaleralar'ın ardından grubun lideri konumuna yükselen Andreas Kisser ve yeni davulcu Jean Dolabella, Sepultura hakkında merak edilenleri yanıtlıyor.

SEPULTURA
SEPULTURA
Brezilya gibi futbol, samba, Rio sahilleri ve ekonomik zorluklar dışında herhangi bir konuda pek akla gelmeyen bir ülkeden çıkıp heavy metal'in şaha kalktığı tüm topraklarda popüler olabilmiş yegâne gruptur Sepultura. 80'lerin sonundan itibaren ilk olarak thrash metal'e kattıkları özgün yorum ile dikkat çekmelerinin ardından önce "Chaos A. D. " (1993) ardından da "Roots" (1996) ile 90'lı yılların gördüğü en büyük metal gruplarından biri olmayı başarmaları, grubun kurucuları Max ve Igor'un ayrılmasının ardından neden hala gündemde olabildiklerini açıklıyor sanırım. Hikâyenin bir de Max ve Igor cephesi var. Kendileri geçtiğimiz aylarda Cavalera Conspiracy adlı bir grup kurup yıllar sonra yeniden bir araya geldiler. Tabii bu durum hemen akıllara "orijinal kadrolu Sepultura" olasılığını getirdi. Hayallerimizi süsleyen Max, Igor, Andreas ve Paulo Jr'lı Sepultura kadrosunun yeniden bir araya geleceği günü iple çekerken, 20 yıldır grubun gitaristi olan "yeni lider" Andreas ile ve Igor'un ardından gruba dahil olan yeni baterist Jean ile birer röportaj gerçekleştirdik.

ANDREAS KISSER

Selamlar Andreas. Şu sıralarda nelerle meşgulsün?
"Dante XXI"in ardından çıktığımız uzun turneyi bitirmek üzereyiz. Kolombiya'dan geldik ve sonrasında da Hindistan'a gittik. Turnenin özellikle bu son bölümleri harika geçti. Şimdi yeni albüm için çalışmalara başlamak üzere hazırlık yapıyoruz.
Yeni albüm ne zaman yayınlanacak ve yine bir konsept üzerine mi yazacaksınız sözleri?
Henüz tarih vermek için çok erken. Yeni albüm hakkında birçok şey için henüz plan aşamasındayız diyebilirim. Fakat albüm 2008'in ortasına kadar çıkmış olacak. Şarkıları yazmaya başladıktan sonra belli olacak sözlerin akıbeti.
"Dante XXI"deki gitar tonu, önceki albümlere nazaran oldukça farklıydı. Nedir bunun sebebi?
Tüm albümlerimiz farklı bir sound'a sahiptir. Ben "Chaos A. D. "den beri aynı amfileri kullanıyorum fakat her albümün farklı bir hikâyesi var.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.