AMON AMARTH  : Röportaj No:048 |
DEATH METAL'DE VİKİNG İSTİLASI

İsveç'in Viking metalcileri AMON AMARTH'tan vokalist Johan Hegg'i, ''With Oden On Our Side'' ertesi çıktıkları uzun dünya turnesi sırasında telefonda yakalayıp, keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Son 3 albümdür büyük bir yükseliş içinde olan Vikingler, hiç kuşkusuz kariyerlerinin en parlak günlerini yaşıyorlar.

AMON AMARTH
AMON AMARTH
Vikingler; 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasında İskandinavya (İsveç, Norveç, Finlandiya) kıyılarında, Britanya adalarında ve Avrupa'nın kuzey kesimlerinde hüküm sürmüş olan savaşçı bir halktır. Viking kelimesi İskandinav dillerinde, bu kuzeyli savaşçıları tanımlamak için kullanılıp, aslında bir halktan ziyade bir kültürü temsil etmektedir.

Son yıllarda İsveç'ten duyduğumuz en barbar müziğin yaratıcısı Amon Amarth ise, müzik dünyasına "Viking Metal" tanımını kazandıran grup olarak bilinmekte. Daha önce tarz olarak Amon Amarth'ın benimsediği çizgide müzik yapan -özellikle İskandinavyalı- gruplar olmasına ve Bathory, Enslaved gibi Viking temalı şarkılara sahip gruplara rağmen bu tanımın sıklıkla Amon Amarth için kullanılıyor olması, grubun ilk günden bu yana tüm albümlerinde konu olarak Viking mitolojisini işliyor olmasından kaynaklanıyor.

Headbang yaparken aynı zamanda upuzun sakallarına da headbang yaptırmayı başaran sarışın dev Johan Hegg, "Amon Amarth ve Vikingler" konusu hakkında şunları anlatıyor:
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.