DARKPHASE  : Röportaj No:049 |
HIZIMIZ DÜŞTÜ AMA, DAHA SERTİZ!

Ankara'nın çıkardığı önemli isimlerden Darkphase uzun bir ayrılık dönemi sonrasında ''Darphane'' adlı yeni albümünü yayınladı. Grubun kurucu üyelerinden Tolga ile yeni albümü, eski günleri ve gelecek planlarını konuştuk.

DARKPHASE
DARKPHASE

İki albüm arasındaki 13 yıl içinde grupta neler yaşandı, grup nasıl dağıldı ve nasıl bir araya geldi, kısaca bir özet alabilir miyiz?
Grup elemanlarının sırayla askerlik durumları söz konusu oldu. Eğer aynı anda gidebilseydik bu ara en fazla 1, 5 yıl sürecekti fakat sırayla gidince Darkphase aslında aktif olmasına rağmen konser vermeyen, provalarına devam eden bir grup olarak kaldı. Askerlikler bittiğinde ise kendimizi yeniden yapılandırma sürecine girdik. 2003 yılında bir promo CD kaydettik, bu yeni albümdeki parçaların da bir kısmının olduğu. Rock Station Festivali'nde ve MSG'nin Ankara konserinde çaldık. Ardından da bu zamana kadar toparladığımız parçaları kaydedelim de insanlara ulaştıralım derken, albüm süreci başlamış oldu.

İlk albümdeki kadrodan Barış Eroğlu ve Hakan Savaşer yok. Bunun sebebi neydi?
Barış, geleceğe yönelik olarak müzik dışında bir şeyler yapmak istiyordu ve zaten askerlik dönemlerimizde şehir değiştirmeye ve başka bir şey yapmaya karar vermişti. Biz Barış'ın gruptan ayrıldığı dönemde Ergin'i vokale kaydırarak, vokale ağırlık veren bir görüntü çizdik. Hakan'ın da İstanbul'a geri dönmesi söz konusuydu o dönemler ve dolayısıyla o da İstanbul'a dönünce kadroda bir değişim yaşandı.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.