Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00101/
 : Röportaj No:049 |
HIZIMIZ DÜŞTÜ AMA, DAHA SERTİZ!

Ankara'nın çıkardığı önemli isimlerden Darkphase uzun bir ayrılık dönemi sonrasında ''Darphane'' adlı yeni albümünü yayınladı. Grubun kurucu üyelerinden Tolga ile yeni albümü, eski günleri ve gelecek planlarını konuştuk.

DARKPHASE
DARKPHASE

İki albüm arasındaki 13 yıl içinde grupta neler yaşandı, grup nasıl dağıldı ve nasıl bir araya geldi, kısaca bir özet alabilir miyiz?
Grup elemanlarının sırayla askerlik durumları söz konusu oldu. Eğer aynı anda gidebilseydik bu ara en fazla 1, 5 yıl sürecekti fakat sırayla gidince Darkphase aslında aktif olmasına rağmen konser vermeyen, provalarına devam eden bir grup olarak kaldı. Askerlikler bittiğinde ise kendimizi yeniden yapılandırma sürecine girdik. 2003 yılında bir promo CD kaydettik, bu yeni albümdeki parçaların da bir kısmının olduğu. Rock Station Festivali'nde ve MSG'nin Ankara konserinde çaldık. Ardından da bu zamana kadar toparladığımız parçaları kaydedelim de insanlara ulaştıralım derken, albüm süreci başlamış oldu.

İlk albümdeki kadrodan Barış Eroğlu ve Hakan Savaşer yok. Bunun sebebi neydi?
Barış, geleceğe yönelik olarak müzik dışında bir şeyler yapmak istiyordu ve zaten askerlik dönemlerimizde şehir değiştirmeye ve başka bir şey yapmaya karar vermişti. Biz Barış'ın gruptan ayrıldığı dönemde Ergin'i vokale kaydırarak, vokale ağırlık veren bir görüntü çizdik. Hakan'ın da İstanbul'a geri dönmesi söz konusuydu o dönemler ve dolayısıyla o da İstanbul'a dönünce kadroda bir değişim yaşandı.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.