ROXY PETRUCCİ/ROKTOPUSS  : Röportaj No:050 |
ROCK'IN UMUTSUZ EV KADINI

4 kadından kurulu Vixen peşpeşe çıkarttığı sağlam albümlerle piyasada sağlam bir yer edindi kendine. Grup hala faal ama davulcuları Roxy Petrucci, Femme Fatale grubundan Lorraine Lewis ile kurduğu Roktopuss projesi için baget sallıyor. Yakında gerçekleşecek olan Vixen röportajımıza kadar Roxy Petrucci ile idare edin...

VIXEN
VIXEN

Seninle Madam X sayesinde tanışmıştık, sonra '80 sonlarında büyük bir popülariteye ulaşan Vixen ile karşımıza çıktın. Şimdilerde ise yeni projen Roktopuss söz konusu. Bu yeni projeni biraz anlatır mısın?
Roktopuss, Lorraine Lewis'le birlikte melodisi olan dişli taze rock yapmak için kurduğumuz bir grup. Lorraine ve ben çok uzun yıllardır müzik endüstrisinin içindeyiz, tecrübelerimizi yeteneğimizi ve rock'n roll'a duyduğumuz aşkı bu proje için bir araya getirdik ve böylece siz de kıç tekmeleyen rock'n roll'a sahip olacaksınız.

Lorraine ile nasıl bir araya geldiniz?
Lorraine benimle ilk 90'larda irtibata geçti, beraber bir şeyler yapmak için. Birkaç kere konuştuk ve çok iyi anlaştık. Ama müzik olarak çok farklı yerlerde olduğumuzu fark ettik. Vokali gerçekten beni etkilemişti, her şeyi söyleyebilir o ama benim için en önemli olan şey müziktir ve müziğin beni harekete geçirmesi gerekir. Sonra beni 2004'de ben DLR grubundan gitarist Brian Young ile çalışırken tekrar aradı. Brian'la birkaç ritim kaydı yaptık ve vokallere ihtiyaç duyduğumdan Lorraine'e yolladım. O da bunu gayet iyi becerdi ve o zamandan beri birlikteyiz.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.