Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00103/
 : Röportaj No:051 |
KAİNATIN EN BÜYÜK GRUBU

Albümleri milyonlar değil, milyarlar satıyor. Yıllık kazançları ile dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine sahipler. Konserlerinde seyircilerinin ölümlerine neden olsalar da kimse ses etmiyor. Çünkü Dethklok kainatın en gaddar, en vahşi, en büyük grubu! En azından Metalocalypse evreninde bu böyle. Metalocalypse, Amerika'da fırtına gibi esen bir çizgi dizi. Dizide anlatılan Dethklok'un ilk albümü ''Dethalbum'' ise geçtiğimiz ay çıktı ve gerçek metal gruplarından daha çok satarak Billboard'a 21 numaradan giriş yaptı. Dizinin yaratıcısı ve gruptaki -davul dışında- tüm enstrümanları çalan Brendon Small'a alo dedik.

DETHKLOK
DETHKLOK

Öncelikle Dethklok fikri nasıl doğdu ve bir death metal grubu hakkında bir çizgi film dizisi yapmak için televizyon patronlarını nasıl ikna ettin?
Berklee Müzik Koleji'nden mezun olunca hayatta ne yapacağımla ilgili kararlar vermem gerekiyordu ve o sıralar komediyle iç içeydim. Bir anda Boston'da kendimi stand-up komedi şovları yaparken buldum. Bu sırada tanıştığım prodüktörler beni televizyon işine soktu. Orada Home Movies diye bir çizgi diziyi yazdım. O bittikten sonra patronlar yeni bir fikrin var mı diye sordular. Ben de ezelden beri sıkı bir metalciyim, o sıralarda da Cannibal Corpse, Arch Enemy, Behemoth gibi grupların buradaki konserlerine gidiyordum ve metal'in son zamanlarda yükselişi beni çok mutlu ediyordu, ve birden neden bir metal grubu hakkında olmasın ki diye düşündüm. Kanalın patronuna gittim, "Diziyi buldum. Bir metal grubu olacak, black metal veya death metal, henüz karar vermedim. Bir sürü cinayet ve vahşet olacak. Ve kimse de bir şey anlamayacak" dedim. "Tamam yap" dedi.

Dizideki ünlüleri nasıl bağladınız?
Diziyi benimle birlikte yaratan Tommy Blacha "Metal kahramanlarımızı çağırsak seslendirme yapsalar, havalı olmaz mı" dedi. Tabii neden olmasın dedik, James Hetfield ve Kirk Hammett'a ulaştık.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.