CENOTAPH  : Röportaj No:053 |
HAYAT, BİZDEN DAHA VAHŞİ!

Türkiye'nin yurtdışında en aktif, en çok konser vermiş ve vermeye devam eden grubu Cenotaph. Yeni albümleri ''Reincarnation In Goretexy''nin çıkışı vesilesiyle Batu Çetin ve Coşkun Kaplan ile görüştük.

CENOTAPH
CENOTAPH

Yeni albümünüzü müzikal olarak diğer Cenotaph albümleriyle kıyaslandığınızda nasıl bir fark görüyorsunuz?
B- Çok komplike albüm yapmaya kasmadık bu sefer. Zaten 98'de yapmıştık, technical death metal. Bu sefer seyircinin de katılımının olabileceği daha yoğun, daha groove riff'ler koyduk. Daha Amerikan sound'u, daha modern Death Metal ama içinde hala Cenotaph'dan elementler var: brutal, hızlı, teknik hareketler var.
C- Bir de akoru Si'ye çektik. O da sound' da diğer albümlere göre fark verebilir, zaten bizim albümlerin hepsi birbirinden bayağı farklıdır.

Batu, sözleri yazarken nelerden besleniyorsun? Yani, gerçek hayatta bu kadar seni ne öfkelendiriyor da, bunları yazıyorsun?
B- Zaten hayatın kendisi başlı başına bir dert. Çok etkileşim var. Dinlediğim gruplar genelde beni etkiler, onların liriklerini okurum. İzlediğim filmler - Gerçek hayatta olmuş haberleri izlerim. 'Third Page' diye bir parçamız var. Gazetelerde üçüncü sayfalarda haberler çıkar. Gerçek hayatta olan şeyler aslında bunlar. Müziğimizden çok daha vahşi şeyler oluyor gerçek hayatta. Biz bunları kendi kafamızda biraz vurgulayıp liriklere döküyoruz. Onun dışında çok agresif veya manyak insanlar değiliz.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.