Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00109/
 : Röportaj No:055 |
DECIMATION

Ankaralı Death Metal grubu Decimation, ''Entering Celestial Ruins'' adlı ilk albümünü yayınladı.

DECIMATION
DECIMATION

Entering Celestial Ruins piyasaya çıktığı günden beri üzerinde konuşulabilecek kadar zaman geçti. Albüme gelen tepkiler genel olarak nasıldı? Sanırım kayıtla ilgili ortak bir sıkıntı dile getirildi ama bunun dışında benim denk geldiğim yorumlar hep olumluydu...
Albüme gelen yorumlar genelde uç noktalarda oldu, ya çok beğendi dinleyici ya da hiç beğenmedi. Zaten bütün death metal fanlarına hitap eden bir albüm olmadığını ben de kabul ediyorum. Ama genelde tepkiler kayıtın kirliliği ve davul kaydının yetersizliği üzerineydi. Kayıtta kirli bi soundu özellikle istedik fakat durum biraz kontrolümüzden çıktı, bir sonraki albümde bu durumu kontrol altında tutacağız.

Decimation adını ilk olarak Helpless Souls demosuyla duyanlar olarak albümü dinleyince bayağı bir şaşırdığımızı itiraf etmeliyim. Bu iki ürün arasındaki belirgin tür değişikliği için ne söyleyebilirsin, bundan sonra da bu tip cesur denemeler yapmaya devam edecek misiniz yoksa şu anki nokta grubun varmak istediği yer mi?
Aslında bunu 'cesur bi deneme yapalım' diyerek yapmadık, biraz klasik olacak ama içimizden geleni yaptık sadece. Yeni albümün nasıl bişey olacağını ben de bilmiyorum ve ne tür bişey geleceğini bende merak ediyorum açıkçası.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.