BLAZE BAYLEY  : Röportaj No:059 |
''BRUCE'UN DEMEÇLERİ MORALLERİMİ BOZMUŞTU''

Iron Maiden'ın tartışmalı eski vokalisti Blaze'le telefonda görüştük. Yarım saat süren görüşmemizin kısa özeti şöyle...

BLAZE BAYLEY
BLAZE BAYLEY

2007 senin için nasıl geçti ve yeni albüm çalışmaları nasıl gidiyor?
Yılın başında menajerimden ayrıldım. Sonra sağlık problemlerim baş gösterdi. Çok ciddi bir depresyondan geçtim, akli problemler yaşadım. Sonra DVD (Live in Poland) için teklif geldi. O aralar iyileşmeye başladım. Ayakta kalmamızda bizi sürekli destekleyen hayranlarımızın çok büyük katkısı vardır. Yılın sonlarına doğru birkaç büyük konserimiz oldu. Wolfsbane'le beraber beş konser verdim. Kısacası, karanlık başlayan ama aydınlık biten, hiçbir zaman unutamayacağım bir yıl oldu. Şimdi üzerinde çalıştığım albüm benimle uğraşan plak şirketi yöneticilerine kustuğum öfkeyi ve aldığım intikamı yansıtıyor. Yaptığınız müzik tüm hayatınız olunca ve bir takım iş adamları sizin müziğinize değer vermediği zaman bu büyük bir düş kırıklığı yaratıyor. Siz onlar için sadece bilançolarındaki bir rakamdan ibaretsiniz.

İlginç bir kariyerinin olduğunu düşünüyorum. Önce Wolfsbane'le başladın, eğlenceli bir hard'n heavy grubuydu. Daha sonra klasik metal'in kurallarını yazan Iron Maiden'da söyledin. Daha sonra kendi grubunla modernize edilmiş metal icra ettin. Peki en baştaki hedefin neydi, sevdiğin tarz neydi?
En baştan beri tek bildiğim şey bir heavy metal grubunda şarkıcı olmak istediğimdi. Herkesin sevdiği klasik grupları seviyordum, Black Sabbath, Slayer, Metallica, AC/DC... Bon Scott ve Ronnie James Dio beni vokalist olarak çok etkileyen isimler olmuşlardır, ama zamanla vokal stili olarak onlardan uzaklaştım. Wolfsbane'le yaptığım şeyleri seviyorum ama Maiden'a geçince her şey değişti. Farklı şarkı yazma yöntemlerinden vokalimi kullanmaya kadar birçok şey öğrendim Maiden'dan, özellikle de Steve Harris'ten. Ve tüm bu tecrübelerimi solo kariyerime aktardım.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.