ALEX WEBSTER  : Röportaj No:061 |
ŞİDDETİ DURDURMAK İSTEYEN BİZLE DEĞİL, POLİTİKACILARLA UĞRAŞSIN!

Tüm zamanların en ''ürkütücü'' gruplarından Cannibal Corpse'un bas gitaristi Alex Webster ile yaptığımız çok özel röportajı; başta kendisini 2007'nin en iyi bas gitaristi olarak seçen okuyucularımıza, sonrasında ise şu an dergiyi elinde tutan herkese sunmaktan gurur duyarız.

ALEX WEBSTER
ALEX WEBSTER
Headbang okuyucuları tarafından yollanan oylarla belirlenen 2007 yılı "En"leri ödüllerinde "Yılın En İyi Bas Gitaristi" kategorisinde kazanan isim, çoğumuzun beklentisinin aksine Alex Webster olmuştu. Biz de "madem okuyucularımıza göre bu adam yılın bas gitaristi, biz de hemen kendisiyle özel bir röportaj ayarlayıp hem hayranlarının, hem de bizim merak ettiklerimizi soralım" dedik ve birazdan okuyacak olduğunuz röportajı gerçekleştirdik. Buyurun bakalım metal tarihinin en teknik, en sıkı bas gitaristlerinden Alex'in çarpıcı yanıtlarına...

Okuyucularımız tarafından 2007 yılının en iyi bas gitaristi seçildin. Neler söylemek istersin?
Bunu firmamız bana söylemişti. Daha önce hiç çalmadığımız bir ülkede bu ödülü kazanmak oldukça ilginç ve mutluluk verici. Tüm okuyucularınıza ve bana oy veren herkese destekleri için teşekkürler. Onur duydum. 1990 ya da 1991 yılında Buffola'daki yerel bir müzik ödülleri yarışmasında da bu tarz bir ödül kazanmıştım fakat bir dergi anketini ilk defa kazanıyorum.
Cannibal Corpse her zaman için; şarkı sözleri ve kullandığı görseller sebebiyle sansürle karşılaşmış bir grup oldu. Televizyonlardaki ya da internetteki tüm o gerçek vahşete tapan kesimin, sizinki gibi kurgusal vahşet içeren grupları "şamar oğlanı" yapması çok ilginç değil mi? İkiyüzlülük değil de ne?
Bu kesinlikle koca bir ikiyüzlülük! Eğer insanlar gerçekten şiddeti ve vahşeti durdurmak istiyorlarsa bizle değil politikacılarla, dincilerle uğraşsınlar! Müzik gruplarıyla, filmlerle, video oyunlarıyla zaman harcamasınlar boş yere!
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.