AGUA DE ANNIQUE  : Röportaj No:62 |
HİÇBİR AYRILIK SARILARAK GERÇEKLEŞMİYOR

Anneke, The Gathering'den ayrıldıktan sonra solo projesi Agua de Annique'le de bizi mest etti. Yakın zamanda anne olan Anneke ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

AGUA DE ANNIQUE
AGUA DE ANNIQUE

Agua de Annique'in müziğini nasıl yarattın ve geliştirdin?
Aslında uzun zamandır kendi şarkılarımı söyleme fikri vardı kafamda. Yazdığım birçok şarkı vardı. Bu albümü yaparken de şarkıları çok yalın ve kendine has tutmaya çalıştım. Ne hissediyorsam ve bu hisler şarkılara nasıl yansıyorsa onları direkt olarak albüme koydum oldukları gibi. Zaten bu albüm prodüksiyonu büyük bir prodüksiyon değildi, daha çok kendiliğinden gelişen bir prodüksiyon oldu. Bu da aslında tam benim istediğimdi.
The Gathering'den daha farklı bir müzik yapmak hedeflerinden biri miydi?
Aslında tam olarak farklı bir müzik yapmaya çalışmadım The Gathering'ten. Yapmış olduğum müzik ile The Gathering'in yaptığı müzik arasında çok fazla benzerlik var. Dikkat ederseniz her ikisinde de esrarlı ve romantik bir taraf var. Yani oradaki şarkıları bazı özellikleriyle bu albüme de taşıdığımı söyleyebilirim. Zaten buradaki temel düşünce de farklı bir şey yapmaktan çok tamamı bana ait bir şey yapmaktı.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.