Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00383/
 : Röportaj No:62 |
HİÇBİR AYRILIK SARILARAK GERÇEKLEŞMİYOR

Anneke, The Gathering'den ayrıldıktan sonra solo projesi Agua de Annique'le de bizi mest etti. Yakın zamanda anne olan Anneke ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

AGUA DE ANNIQUE
AGUA DE ANNIQUE

Agua de Annique'in müziğini nasıl yarattın ve geliştirdin?
Aslında uzun zamandır kendi şarkılarımı söyleme fikri vardı kafamda. Yazdığım birçok şarkı vardı. Bu albümü yaparken de şarkıları çok yalın ve kendine has tutmaya çalıştım. Ne hissediyorsam ve bu hisler şarkılara nasıl yansıyorsa onları direkt olarak albüme koydum oldukları gibi. Zaten bu albüm prodüksiyonu büyük bir prodüksiyon değildi, daha çok kendiliğinden gelişen bir prodüksiyon oldu. Bu da aslında tam benim istediğimdi.
The Gathering'den daha farklı bir müzik yapmak hedeflerinden biri miydi?
Aslında tam olarak farklı bir müzik yapmaya çalışmadım The Gathering'ten. Yapmış olduğum müzik ile The Gathering'in yaptığı müzik arasında çok fazla benzerlik var. Dikkat ederseniz her ikisinde de esrarlı ve romantik bir taraf var. Yani oradaki şarkıları bazı özellikleriyle bu albüme de taşıdığımı söyleyebilirim. Zaten buradaki temel düşünce de farklı bir şey yapmaktan çok tamamı bana ait bir şey yapmaktı.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.