CAVALERA CONSPIRACY  : Röportaj No:066 |
KAN KARDEŞLER

Cavalera kardeşler yeniden bir arada! Birbirlerinden ayrı geçirdikleri yıllar onlara hırs, enerji ve öfke olarak geri dönmüş. Cavalera Conspiracy dört koldan saldırıya hazır!!!

CAVALERA CONSPIRACY
CAVALERA CONSPIRACY

ARŞİV

Aralık 2007 sayımızda yer alan Andreas Kisser (Sepultura) röportajımızda Andreas ile soru cevap kısmına geçmeden önce şu girizgahı kullanmıştım: "Brezilya gibi; futbol, samba, Rio sahilleri ve ekonomik zorluklar dışında herhangi bir konuda pek akla gelmeyen bir ülkeden çıkıp heavy metal'in şaha kalktığı tüm topraklarda popüler olabilmiş yegâne gruptur Sepultura. 80'lerin sonundan itibaren ilk olarak thrash metal'e kattıkları özgün yorum ile dikkat çekmelerinin ardından önce "Chaos A.D." (1993) ardından da "Roots" (1996) ile 90'lı yılların gördüğü en büyük metal gruplarından biri olmayı başarmaları, grubun kurucuları Max ve Igor'un ayrılmasının ardından neden hala gündemde olabildiklerini açıklıyor sanırım."
İşte o Igor (eskiden Igor'du, 2006'dan itibaren Iggor) ve Max kardeşlerin neden ayrı düştüklerini hatırlıyorsunuzdur değil mi? Hani yıllardan 1996'ydı... Gloria'nın (Max'in karısı) grubun menajeri olmasına karşı çıkan Andreas, Paulo Jr. ve Iggor üçlüsü bunu Max'e söylemişlerdi ve Max de dellenip "karıma laf edenlerin yanında bir dakika bile duramam" tribiyle gruptan ayrılmıştı falan... Heh, işte ondan sonraki gelişmelerin olumlu olanları hep Max'in yeni grubu Soulfly cephesinden, nispeten olumsuz olanları ise Sepultura cephesinden geldi. Benim gibi, her iki cepheye de hayranlık duyanlar ise Max'in de içinde olduğu Sepultura kadrosunun yeniden bir araya gelmesi özlemini çeker durur o gün bu gündür.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.