THE IRON MAIDENS  : Röportaj No:068 |
BİR MAIDEN ŞOVUNUN MİNYATÜR VE DİŞİ VERSİYONUNA HAZIR OLUN

The Iron Maidens, Maiden tribute'ları arasında en tanınanı. Kadrosunda Phantom Blue'dan iki kişinin yer aldığı ve KISS, Motörhead gibi gruplarla sahne alma başarısını gösteren fıstıklarla bir röportaj gerçekleştirdik.

Iron Maiden'ın en çok bilinen tribute grubusunuz. Çoğu tribute grubu ciddiye alınmazken siz Motörhead ve KISS gibi gruplarla ile aynı lineup'ta yer alabiliyorsunuz. Sizi diğerlerinden ayıran ne?
Heather: Her şeyden önce şarkıları orijinallerine yakın çalabilmek için çok fazla çalışıyoruz. Sahne şovumuz -daha küçük ölçekte- Maiden'ın paralelinde, görsel açıdan onlar kadar eğlendirici olmaya çalışıyoruz.
Sara: Kadın bir müzisyen olmak, özellikle de heavy metal dünyasında, halen daha sizi diğerlerinden ayırt eden bir şey. Ve bunu Iron Maiden'ın müziğiyle birleştirdiğinizde çok daha büyük bir şey çıkıyor! Gerçek Maiden müzisyenlerinin yerlerini her anlamda doldurmaya çalışıyor ve üst düzeyde şovlar gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Iron Maiden'ın müziğinde sizi çeken şey neydi?
Wanda: Bir bas gitarist olarak ilginç bas yürüyüşleri benim için başlıca sebepti.
Heather: Iron Maiden'ın müziğini çalmak ve dinlemek, ve tabii ki izlemek çok eğlencelidir. Her enstrümanın kendi stiline ve imzasına sahip olduğu bir müzikleri var.
Linda: Müziklerindeki enerji ve güç, müzikalite, her enstrümanın melodik tabiatı, fantastik ve güçlü vokal melodilerinin yanı sıra Clive Burr'ün güçlü ve hareketli davul stili benim o zamanlar ki hayattaki duruşumu ve müziğe olan bakış açımı yansıtıyordu.
Sara: Melodik gitar armonileri, şarkı sözlerinin hikaye anlatıyor oluşu...
Aja: Olağanüstü şarkılar, muhteşem bir grup ve Bruce çok seksi!

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.