Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00392/
 : Röportaj No:069 |
ANKARA VE İSVEÇ ARASINDAKİ EN KISA MESAFE

''Dissonant Progression'' adlı albümleriyle ekstrem müzik camiasında tsunami etkisi yaratması beklenen Nettlethrone'la Kavaklıdere'deki İsveç Büyükelçiliği bahçesinde söyleştik :)

NETTLETHRONE
NETTLETHRONE

Sizi bu röportajla tanıyacaklar için albümden ve hazırlanış sürecinden kısaca bahsedebilir misin?
Albümün üzerinde çalışmaya Blueprint adlı demomuzu çıkardıktan hemen sonra, 2004'te başladık. O zaman davulcumuz yoktu, Suicide'dan Çağlar geçici olarak çalıyordu. Daha sonra Kaya'nın davulcu olarak gruba girmesiyle sabit bir line-up oluştu ve yeni bestelere hız verdik. 2006 Mart'ında da Erkan Tatoğlu prodüktörlüğünde, Midasın Kulaklığı'nda kayda başladık. Bir aylık bir çalışmanın sonucu "Dissonant Progression" ortaya çıktı.
Polonyalı Empire Records'la anlaşmanız söz konusuydu ama maalesef bu gerçekleşmedi. Ters giden neydi tam olarak?
Nisandan sonra bayağı bir promo yolladık şirketlere, birkaç tane ciddi teklif geldi. Bunlardan Empire Records, daha önce yayınladığı albümlere bakarak, ilk tercihimiz oldu. Empire gerçekten de çok iyi bir teklifle gelmişti, işte şu kadar basacağız, şuralara dağıtacağız, kapağı da Jacek Wisniewski'ye (Marduk, Vader, Krisiun, Sinister, Malevolent Creation gibi grupların kapaklarını çizen yüce insan- Utku) yaptırırız filan... Ne var ki bunu takip eden 2 ay içinde bizim firmayla bağlantımız kesildi. Bu da tam biz master CD'yi yollamadan önce oluyor. Sonra Empire'ın bizimle aynı dönemde anlaştığı iki grubun kontratlarını feshettiğini öğrendik. Bu esnada Lifeforce, Season of Mist gibi firmalardan da yanıtlar gelmeye başlamıştı, kaydı beğendiklerini ama 2008 programlarının çok dolu olduğunu söylediler. Bir anlamda ortada kalmış olduk yani, sonra Dreamtone Hakan'la konuştuk, Ghostwall'u kuralım dedik.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.