Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00393/
 : Röportaj No:070 |
İSTANBUL İÇİN İSYAN VAKTİ!

New York stili hardcore'un en baba ismi Agnostic Front, 15 Nisan'da İstanbul Studio Live'ı yerle bir etmeye geliyor. Konserde yanında UÇK Grind ve Ketum da olacak. Benzersiz bir konser deneyimi izlemek, ufkunuzu açmak istiyorsanız konser öncesi grubun vokalisti Roger Mirret'in söylediklerine göz atın...

AGNOSTIC FRONT
AGNOSTIC FRONT
Yıllar önce Pendor'da çok farklı müzik zevklerine sahip dostlarımla beraber içerken DJ, Agnostic Front'un o sıralar yeni piyasaya çıkan albümünden 'Gotta Go'yu çalmış, mekandaki herkes büyük bir coşkuyla şarkıya eşlik etmiş, hatta ortada ufak çaplı bir pogo dönmüştü. "Ulan biliyorum hayal ama şunları keşke İstanbul'da izlesek" demiştim o zaman. Daha sonra Hac, Umre turizmi işine girip kazandığım paraları dost hayatı yaşadığım bir Helga'yla yemek için Almanya'da iken grubu defalarca izledim... Aradan yıllar geçti ve gözü kararmış insanların girişimiyle grup 15 Nisan'da Stüdyo Live'da sahne alıyor (UÇK Grind ve Ketum da geceye bir o kadar önem katmakta). Tanıyanların zaten şu yazdıklarımı okumadan konser biletini aldığına eminim. Grubu sadece ismen tanıyanlar için ise 26 yıllık bir efsane geliyor, kesinlikle çok eğleneceksiniz (bkz. Sick Of It All ve Madball İstanbul konserleri). Neyse ne çene varmış bende kardeşim, sanki röportaj benle yapılıyor. Evet mikrofonumuzu grubun beyni ve vokalisti Roger Mirret'e uzatıyoruz...

"İstanbul'da çalacaksınız" dendiğinde ilk ne hissettin?
Yeni yerlerde çalmayı hep heyecanlı bulmuşuzdur. Bu sefer de tüm bariyerleri müziğimiz ve kültürümüzle yıkmaya geliyoruz. İstanbul çok uzun zamandır çalmak istediğimiz bir şehir.
Kardeşin Freddy'nin (7 yaşındayken abisi Roger'la beraber AF turnesine katılıp hardcore'la tanışmış) grubu Madball geçen yaz İstanbul'da müthiş bir konser verdi. Onlarla hiç İstanbul hakkında konuşma şansınız oldu mu?
Freddy hayranlıktan başka söyleyecek bir söz bulamadı. Orada karşılaştığı hayranlar ve ekiptekilerin kendilerini rahat ettirmek için ellerinden geleni yaptığını ve ilk turneye İstanbul'u eklemek istediklerini söyledi. Tabii ki bunlar da benim duymak istediğim sözlerdi.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.