Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00395/
 : Röportaj No:071 |
BENCE YENİ ALBÜM ESKİ VIXEN SOUND'UNU VE HİSSİNİ KORUMAYI BAŞARDI

4 kadından kurulu Vixen, 80'lerde çıkarttığı sağlam albümlerle piyasada sağlam bir yer edinmişti kendine. Grup hala faal ama davulcuları Roxy Petrucci, Femme Fatale grubundan Lorraine Lewis ile kurduğu Roktopuss projesi için baget sallıyor. Ayrıntıları kendisinden dinleyelim.

Vixen yeniden kuruldu, aslında kendini yeniden icat etti de diyebiliriz. Bu nasıl gerçekleşti?
2001 yılında menajerimiz tekrar bir araya gelmemizi ve reunion turnesine çıkmamızı önermişti. Roxy, Janet ve ben tekrar çalmaya başladık. Share bu oluşuma katılmayı reddetti. Voices of Metal turuna Vince Neil, Stephen Pearcy / Ratt ve Slaughter ile birlikte çıktık. Tur esnasında yolunda gitmeyen şeyler oluyordu, zor bir turneydi ve parçalar yerine oturmuyordu. Ya turneden ayrılacaktık, ya da yola yeni müzisyenlerle devam edecektim. Yeni insanlar bulup turneye devam etmeyi tercih ettim ve bir mucize eseri Jenna, Lynn ve Kat'le tanıştım. Turu bitirdik ve o zamandan beri her geçen gün daha da güçlü oluyoruz. Bence bu gerçekten bir mucizeydi.
Ocak 2007'de Amerika'da çıkan "Live&Learn" ismini taşıyan bir albümünüz mevcut. Bu albümün nasıl çıktığından biraz bahseder misin? Her zaman yeni bir albüm yapmayı düşünüyor muydun yoksa bu yeni elemanlarla beraber bir araya geldiğinizde ortaya çıkan bir şey mi oldu?
2001'deki turneden sonar biliyorduk ki bir sonraki adımımız yeni bir albüm olmalıydı. Birkaç demo kaydettikten sonra daha önce "Rev It Up" albümümüzün ses mühendisliğini yapan Dennis Mackay'a bakındım. Onunla "Live and Learn"ü kaydederken stüdyoda çok iyi vakit geçirdik. Grup 1991'de dağıldığında biliyordum ki henüz işim bitmemişti. Evet, her zaman biliyordum ki bir başka albüm daha yapacaktım.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.