ELECTROCUTE  : Röportaj No:072 |
SANAL ALBÜM, GERÇEK THRASH

İstanbullu thrash metal grubu Electrocute; müzik piyasasının karmaşık bir dönemden geçtiği günümüzde, albümünü internet üzerinden bedava dağıtmayı seçen ilk metal grubumuz. Grubun lead gitaristi ve vokalisti Emre, Electrocute'un olayını anlatıyor.

ELECTROCUTE
ELECTROCUTE

KISACA ELECTROCUTE

"2000 yılında İ.T.Ü.'yü kazandığımda Eray ile tanıştım. Orta okuldan beri kafamda kurduğum grup projesinin içine Eray'ı da dahil ederek 2001 yılının ilk aylarında Electrocute'u kurmuş olduk. Yine İ.T.Ü'den Reşit bas gitara, Zafer de davula geçti. 2003 yılında Zafer'in ayrılması ve Aytek'in davul koltuğuna oturması ile bugüne kadarki kadromuzu oluşturmuş olduk. 2004 yılında 'Receive The Evil' adlı demomuzu piyasaya sürdük. 2005'te kayıtlarına başladığımız ilk albümümüz 'Pirates Of Thrash'i de Aralık 2007'de yayınladık. Yani 7 yıla varan, sayısız konser ve anıyı barındıran bir geçmişi var Electrocute'un."

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.