Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00396/
 : Röportaj No:072 |
SANAL ALBÜM, GERÇEK THRASH

İstanbullu thrash metal grubu Electrocute; müzik piyasasının karmaşık bir dönemden geçtiği günümüzde, albümünü internet üzerinden bedava dağıtmayı seçen ilk metal grubumuz. Grubun lead gitaristi ve vokalisti Emre, Electrocute'un olayını anlatıyor.

ELECTROCUTE
ELECTROCUTE

KISACA ELECTROCUTE

"2000 yılında İ.T.Ü.'yü kazandığımda Eray ile tanıştım. Orta okuldan beri kafamda kurduğum grup projesinin içine Eray'ı da dahil ederek 2001 yılının ilk aylarında Electrocute'u kurmuş olduk. Yine İ.T.Ü'den Reşit bas gitara, Zafer de davula geçti. 2003 yılında Zafer'in ayrılması ve Aytek'in davul koltuğuna oturması ile bugüne kadarki kadromuzu oluşturmuş olduk. 2004 yılında 'Receive The Evil' adlı demomuzu piyasaya sürdük. 2005'te kayıtlarına başladığımız ilk albümümüz 'Pirates Of Thrash'i de Aralık 2007'de yayınladık. Yani 7 yıla varan, sayısız konser ve anıyı barındıran bir geçmişi var Electrocute'un."

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.