HATE ETERNAL  : Röportaj No:073 |
DEATH METAL'İN AĞIR ABİLERİ

Brutal death metal'in 1999'dan beri esip gürleten Floridalı yıkım ekibi Hate Eternal, geçtiğimiz ay 4'üncü albümü ''Fury & Flames''i yayınladı. Biz de grubun beyni Erik Rutan'ı kısa bir sorguya çektik.

HATE ETERNAL
HATE ETERNAL
Fakat Erik Rutan ne cins adammış arkadaş! Ağzından lafı kerpetenle aldık resmen. Böyle bir ironi de zor bulunur yalnız; albüm ve konserlerde yeri göğü inlet, telefonda sesini duyabilmek için ahizeye yapışalım! Buyurun bakalım:

"Fury & Flames" önceki albüm isimleri düşünüldüğünde biraz garip bir başlık. Sanırım Jared Anderson'un (grubun eski bas gitaristi) trajik kaybıyla alakası var bunun?
Evet. Ben olumsuz bir durumdan her ne olursa olsun kurtulunacağına inanan biriyim. Bu sebeple yaşadığınız zorluklardan sonra, içinizdeki ateşi söndürmeyin çağrısı yapıyorum aslında. Jared'ı kaybetmek elbette üzücüydü ama bu, bizi mücadeleden alıkoymamalı öyle değil mi?
"Fury & Flames"deki sound, bugün birçok death metal grubunun tercih ettiği gibi cilalatılmış bir sound değil. Çiğ bir havası ve karanlık bir hissiyatı var. Tarzın klasik albümleriyle aynı modu yakalamak mıydı niyetiniz?
İşin prodüksiyon kısmı önemli. İstediğiniz kadar iyi çalın, bunu iyi kaydedip sunamazsan bir önemi yok. Her enstrümanın ayrı ayrı duyulabildiği fakat asla fazla mekanikleştirilmiş gibi tınlamayan bir albüm olması için uğraştım. Sound'u cilalatmak enstrüman hakimiyetine güvenmeyenlerin işidir. Şuna ya da buna benzesin gibisinden bir kaygım olmadı.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.