Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00455/
 : Röportaj No:84 |
İSTANBUL İLE İLGİLİ HER ŞEY OLAĞANÜSTÜ

20 Haziran'da Uni-Rock Festivali kapsamında İstanbul'da ağırladığımız Opeth henüz ülkemize gelmeden, biz onları yakaladık. Telefonun diğer ucundaki isim Mikael Akerfeldt, Opeth hakkında bilmek istediğimiz her şeyi yanıtladı.

OPETH
OPETH

HEADBANG İFTİHARLA SUNAR

Daha 4 ay önce Şubat sayımızda, Opeth ile ilgili hemen hemen tüm duygu ve düşüncelerimi içeren bir yazı yazdığım için; grubun üçüncü Türkiye ziyareti öncesinde ve muhteşem albümleri "Watershed" arifesinde Headbang olarak yapabileceğimiz en iyi şeyin, grubun beyni Mikael ile görüşmek olduğuna karar verdik. Roadrunner Records Türkiye temsilcisi Equinox Müzik, bize röportaj tarihini bildirdiği anda içimde garip bir his uyandı. Bundan 5 sene önce, o zamanlar 18 yaşında deli bir metalciyken; hayatımın neredeyse tamamını kaplayan müziğiyle Opeth, benim için insanüstü bir gruptu. Rock The Nations Festivali'nin ilkine -hazreti Dio günah yazmasın ama- en çok Opeth için gitmiş, en çok onlar sahnedeyken kendimden geçmiştim. O gün ellerim ve cümlelerim titreye titreye Peter ve Mikael ile konuşurken tahmin edemezdim bir gün arkama yaslanmış, bacak bacak üstüne atmış bir şekilde telefonda kendisiyle sohbet edeceğimi. Evet sohbet diyorum, çünkü Mikael'in ses tonu; sorularınıza cevap veren bir müzisyenden öte, sizinle günlük telefon konuşmasını yapan 'kanka'nız modundaydı. Birazdan okuyacak olduğunuz cümleler, Mikael ve Opeth hakkında şahsen benim merak ettiğim hemen her şeyi açığa kavuşturuyor. Umarım sizin için de öyledir.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.