JUDAS PRIEST  : Röportaj No:85 |
ÇOK FAZLA IŞIK, GÖLGE, KAN VE ŞİMŞEK VAR

13 Temmuz'a geri sayıma geçmişken Judas Priest'in gitaristi, heavy metal'in yaratıcılarından Glenn Tipton ile bir telefon bağlantısı gerçekleştirdik. Yeni albüm ''Nostradamus''tan İstanbul konserine kadar merak ettiklerimizi sorduk.

JUDAS PRIEST
JUDAS PRIEST

'Nostradamus' ve 'Visions' isimli iki yeni şarkıyı internetten dinleme şansına ulaştık. Albümün geri kalanı hakkında ipucu verebilir misin?
Bu albümü anlatmak oldukça güç. Kesinlikle tam bir Judas Priest albümü; ama aynı zamanda çok eklektik bir albüm. Birçok klasik müzik ve opera olayına girdik. Çok fazla ışık var, çok fazla gölge, kan ve şimşek var! Nostradamus'un dünyasına giriş vaat ediyor albüm. 13 ana şarkı var; ama o şarkılardan önce bağlantıları sağlayan intro'larla 24 parça ediyor. Albümde müzikal ve şarkı sözü olarak Nostradamus'un hayat hikayesini anlatıyoruz. Çok tutkulu bir proje ve bunun altından kalktığımıza inanıyorum.
Genelde büyük gruplar eski formüllerine bağlı kalırlar ve çok fazla risk almazlar. Bu konsept albümü yaparken bunu bir meydan okuma ve Priest'in gücünü kanıtlamak için yeni bir fırsat olarak mı gördünüz?
Kesinlikle. Özellikle bu yaşımızda ve download olayından dolayı albümlerin çok satmadığı bir dönemde bunu yapıyor oluşumuz bir meydan okuma olarak görülebilir. Konsept albüm yaparken çok iyi bir fikre sahip olmanız gerekiyor. Ve bunun bir iki şarkının öne çıktığı bir albüm değil, tek başına bütünlüklü bir yapıt olması gerekiyor. Albüm ve hikaye hakkında bir fikir elde edinmeniz için tamamını dinlemeniz gerekiyor. Ama zaten biz en baştan beri cesur bir grup olduk, her albümümüz birbirinden çok farklı oldu.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.