NAPALM DEATH  : Röportaj No:086 |
MÜZİK PİYASASININ DÜŞMANLARI

Crust punk, hardcore, death metal, grindcore, deathgrind... 1982'den günümüze, tüm bu ''uç'' müzikal tanımların en güçlü, en tavizsiz temsilcilerinden oldu Napalm Death. Saygıda kusur eden bizden değildir.

NAPALM DEATH
NAPALM DEATH
Bir grubun hayranı olmak için müziklerini sevmeniz yetmez çoğu zaman. Tavır sahibi ve samimi tiplerden kurulu olmasını da beklersiniz. İşte Napalm Death; bu şartları en başından beri layığıyla taşıyan bir grup. Müzik dünyasına grindcore türünü armağan etmelerinin yanı sıra, tavizsiz politik duruşlarıyla da örnek olmayı sürdüren topluluğun en az kendi kadar efsaneleşmiş elemanları Shane Embury (bas gitarist) ve Mark "Barney" Greenway (vokalist) ile dünyanın gidişatını masaya yatırdık.

"NAPALM DEATH, SINIRLARI AŞMAK İLE İLGİLİDİR!"

Grubun kuruluş kadrosunda yer almasa da şu anki kadroda bulunan en eski elemanı olan Shane Embury ile Napalm Death eksenli bir sohbet...

Firmanız Century Media'dan öğrendiğim kadarıyla yeni albümünüz yıl sonunda çıkacakmış. Nedir durumlar?
Aslında yıl sonuna doğru çalışmalara başlayacağız desek daha doğru olur. Yeni albüm 2009 Şubat ayında raflarda olur muhtemelen. Şu an için başka bir şey söylememem. Sadece yine fazlasıyla ekstrem bir albüm olacak diyebilirim.
İki yılda bir albüm çıkarıyorsunuz. Bu yaratıcılık ivmesi nasıl oluştu?
Sanırım bu, hayatta söylenebilecek ve yapılabilecek her şeyi, müzik yoluyla yapmak ve söylemek istememiz ile ilgili bir tavır. Birlikte hem arkadaş hem de müzisyen olarak çok iyi anlaşmamızın da büyük etkisi var tabii.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.