KARRAS  : Röportaj No:087 |
METALCORE HİÇ BU KADAR SEKSİ OLMADI

Türk asıllı vokalist Devrim ve güzel kadınlardan kurulu bir grup Karras. Röportaj için Devrim'e ulaşamadık ama grubun safkan Alman tek elemanı baterist Sabine ricamızı kırmadı...

KARRAS
KARRAS
Ne yalan söyleyeyim Myspace'te gezerken gözüme ilk çarpan fotoları oldu kısa bir şoktan sonra asıl müziği dinleyince vuruldum. Hatebreed'i anımsatan soundun üzerine sıkı bir Bolt Thrower sosu ama iki grubu da duvara vuracak kadar iyi bir vokalist. Bu vokalistin Disrespect, Devil Inside ve Hasret gruplarında yer almış, benim Avrupa içindeki favori vokalistlerimden olan Devrim olduğunu öğrenince röportaj yapmak istedim ama paşaya ulaşamadık ve röportajı grubun tek safkan Alman elemanı davulcusu Sabine ile yaptım. (Grubun diğer elemanları İran ve Ürdün kökenli). İlk albümleri "The Bright Side of Death" 2007 yılında Maintain Records etiketiyle piyasaya çıktı.

Karras ne demek?
Exorcist filmindeki rahibin adı Karras'tı oradan aklımıza geldi; Ayrıca çok eski bir Sakson şövalye ailesi var, ismi Karras.
Bu sorum aslında Devrim içindi; "abicim bu kadar güzel ve yetenekli kızları nasıl buldun?" Ama sorumuzu modifiye edelim; birbirinizi nasıl buldunuz?
Devrim 2004 yılında Devil Inside/Jaylan grubundan ayrılıp farklı bir şeyler yapmaya karar verdi. Ela ve Ben 10 yıldır farklı gruplarda beraber müzik yapıyoruz. Tabii ortamlarda haberler hızlı yayıldığından Devrim'in bir arayış içinde olduğunu duyduk ve Devrim'i stüdyoya davet ettik. Provadan sonra birlikte müzik yapmaya karar verdik. Bas gitarist Corinna'yı aylarca arama sonucu eski grubu Accusado'nun konserinde gördük ve onunla konuştuk, hemen kabul etti.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.