Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00499/
 : Röportaj No:087 |
METALCORE HİÇ BU KADAR SEKSİ OLMADI

Türk asıllı vokalist Devrim ve güzel kadınlardan kurulu bir grup Karras. Röportaj için Devrim'e ulaşamadık ama grubun safkan Alman tek elemanı baterist Sabine ricamızı kırmadı...

KARRAS
KARRAS
Ne yalan söyleyeyim Myspace'te gezerken gözüme ilk çarpan fotoları oldu kısa bir şoktan sonra asıl müziği dinleyince vuruldum. Hatebreed'i anımsatan soundun üzerine sıkı bir Bolt Thrower sosu ama iki grubu da duvara vuracak kadar iyi bir vokalist. Bu vokalistin Disrespect, Devil Inside ve Hasret gruplarında yer almış, benim Avrupa içindeki favori vokalistlerimden olan Devrim olduğunu öğrenince röportaj yapmak istedim ama paşaya ulaşamadık ve röportajı grubun tek safkan Alman elemanı davulcusu Sabine ile yaptım. (Grubun diğer elemanları İran ve Ürdün kökenli). İlk albümleri "The Bright Side of Death" 2007 yılında Maintain Records etiketiyle piyasaya çıktı.

Karras ne demek?
Exorcist filmindeki rahibin adı Karras'tı oradan aklımıza geldi; Ayrıca çok eski bir Sakson şövalye ailesi var, ismi Karras.
Bu sorum aslında Devrim içindi; "abicim bu kadar güzel ve yetenekli kızları nasıl buldun?" Ama sorumuzu modifiye edelim; birbirinizi nasıl buldunuz?
Devrim 2004 yılında Devil Inside/Jaylan grubundan ayrılıp farklı bir şeyler yapmaya karar verdi. Ela ve Ben 10 yıldır farklı gruplarda beraber müzik yapıyoruz. Tabii ortamlarda haberler hızlı yayıldığından Devrim'in bir arayış içinde olduğunu duyduk ve Devrim'i stüdyoya davet ettik. Provadan sonra birlikte müzik yapmaya karar verdik. Bas gitarist Corinna'yı aylarca arama sonucu eski grubu Accusado'nun konserinde gördük ve onunla konuştuk, hemen kabul etti.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.