HAGGARD  : Röportaj No:088 |
MOZART'IN REQUIEM'İ SAF DEATH METAL'DİR

Nisan ayının sonunda Anathema'dan bir gün sonra Beyoğlu Yeni Melek, senfonik metal ordusu Haggard'ı ağırladı. Grubun ağır abisi Asis Nasseri'yi kuliste yakaladık.

HAGGARD
HAGGARD

Uzun zamandır hayranlarınız "Tales of Ithiria" ismini koyduğunuz yeni Haggard albümünü bekliyor. Bir ara geçen sene çıkacağı söyleniyordu, yine ertelendi. Sebep?
Sebep benim. Bu bizim dördüncü albümümüz olacak, o yüzden her şeyin en iyisi olması gerekiyor. Diğer yandan; bir iş üzerinde çok uzun süre uğraşırsanız o işe objektif bir şekilde bakmanız için ondan biraz uzaklaşmanız lazım. Bu kadar çok müzisyen için beste yapmanın zorluğu da ayrı bir konu. Sanırım biraz mükemmeliyetçiyim, bu da her şeyi zorlaştırıyor. Bu albümün hikayesini de ben yazdım. Ve zaman içinde hikaye de bazı değişiklikler yapıyorum ve her gelen değişiklikle birlikte bir zincirleme reaksiyon oluyor, şarkılarda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalıyorum.
Hikayeden biraz söz edebilir misin?
Daha önce olduğu gibi tarihi bir karakter hakkında değil bu hikaye. Benim yazdığım bir şey. Genelde black metal ve power metal grupları da kendi hayalgüçlerinden doğan hikayeler yazarlar ama genelde bu hikayelerde çok güçlü, büyük, endamlı kahramanlar olur. Ama "Tales of Ithiria"da kahraman olmasını hiç beklemediğiniz karakterler başrolde. CD kitapçığında hikayenin kısa bir özeti yer alacak. Ama asıl olarak, bir yazarla birlikte bu hikayeyi kaleme almak ve yayınlatmak istiyorum.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.