Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00561/
 : Röportaj No:87 |
DAHA TÜM KARTLARIMIZI OYNAMADIK

Melodik İsveç death metalinin başarılı ismi Soilwork, yeni albümü ''Sworn To A Great Divine'' ile ya tamam ya devam diyecekti. Grubun kurucularından Peter ayrıldıktan sonraki ilk albümdü bu zira. Görünüşe göre yollarına güçlü bir şekilde devam etme azmindeler!

SOILWORK
SOILWORK
2002 ve 2003 yıllarında peş peşe çıkardıkları iki albüm "Natural Born Chaos" ve "Figure Number Five" ile İsveç dışında pek ses getirmemiş olsalar da 2005 yılında yayınlanan "Stabbing The Drama" ile adeta yeri göğü inleten Soilwork, o zamandan beri yakından takip ettiğimiz gruplar arasında.
"Stabbing The Drama" grubun kariyerinde şimdiye kadarki en büyük patlamayı yaptığı albümdü aynı zamanda. Viking diyarının en büyük gruplarından In Flames elemanları ile olan dostlukları ile dikkat çeken Soilwork elemanları; bir kliplerinde In Flames elemanlarına yer verdikleri gibi ('Rejection Role'), kendileri de bir In Flames klibinde ('Trigger') oynadılar. Yani kısacası; toprak işçilerinin azimlerine ve emeklerine imrendikleri için isimlerini "toprak işi" olarak seçen bu gençlerin arkası sağlam. E bir de 2005 yılında Ozzfest deneyimi yaşadıklarından, tabiri caizse artık kendilerine yan gözle bakılmıyor.
Grubun iki kurucusundan biri olan vokalist Björn Strid -yani takma adıyla "Speed"- ile turne için bulundukları İtalya'dan telefon bağlantısı kurduk ve yedinci albümleri "Sworn To A Great Divide" ekseni üzerinden bir sohbet gerçekleştirdik. Telefon üç kere kesilmiş olsa da Speed her seferinde yeniden arayarak ve röportaja devam ederek bizi sevindirdi. Sevdiğimiz bir grubun elemanlarından böyle davranışlar görünce gözümüzdeki yerleri daha da büyüyor tabii. Eğer hazırsanız, Speed'in anlattıklarına geçiyoruz:

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.