Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00591/
 : Röportaj No:89 |
VAMPİRLE GÖRÜŞME

Türkiye'de fan kulübü olan ve yeraltında ikamet eden bir vampirler topluluğu Theatres Des Vampires. İtalyan grubun solisti Scarlet ve keyboardcusu Fabian ile yeni albümleri ''Anima Noir'' ve vampirizm hakkında görüştük...

THEATRES DES VAMPIRES
THEATRES DES VAMPIRES

Öncelikle yeni albümünüz "Anima Noir" hakkında konuşalım biraz. Bu albüm kariyerinizde ne ifade ediyor?
Scarlet: 2005'teki "Pleasure and Pain" yeni vampirizm konseptimiz için attığımız ilk adımdı. Geçmişimiz ve geleceğimiz arasındaki sıfır noktasıydı. Köklerimizden kurtulup kadın soliste sahip gotik metal grubuna dönüştük. Kendi aramızda yeni bir sinerji yarattık, yeni tavizler, yeni tavır, duygularımızın yeni bir dışavurumu. Dört yıl sonra şimdi daha olgunuz ve bu saydıklarım arasında bir denge yaratabilmek için vakte sahip olduk. Ben vokal melodileri ve müziğimizle armoni yakalamak için tecrübeye sahip oldum, her şey çok doğal ve kolay bir şekilde ortaya çıktı. "Anima Noir" yaratıcılığımızın yeni safhası, bu albümde neyi nasıl söyleyeceğimizi çok kesin olarak biliyoruz. "Anima Noir" aynı zamanda gotik ve melankolik olabilen, synth ve gürültülü gitarların, değişik vokal melodilerinin bulunduğu yeni ama %100 TDV stilini yansıtan bir albüm.

Sizi büyük metal festivallerinde çok sık göremiyoruz. Daha çok kült bir grup gibisiniz. Sence "Anima Noir" sizi bir kült grup olmaktan çıkarıp daha büyük kitlelere ulaştıracak mı?
S: Çok fazla tura çıktığımızı biliyorsunuz, Güney Amerika'da, Rusya'da, Doğu Avrupa'da ama büyük festivallere davet edilmediğimiz bir gerçek. Fakat gerçekten kaç tane kült grup bu festivallere çağrılıyor ki? Her sene, hep aynı isimler oluyor, hep aynı firmaların ittirdiği aynı gruplar. Ve burada TDV'ye yer yok. Bu bir grubun ne kadar bilindiği veya ne kadar takipçisi olduğu ile ilgili bir sorun değil, bu tamamen "politik oyunlara" bağlı bir şey. Biz her zaman ana akımın ve güç oyunlarının dışında olmak istemişizdir, o yüzden normal bu. Vampirizm ana akım olamaz. Tamam, "Vampirle Görüşme", Coppola'nın "Dracula"sı gibi filmler sahte korku filmlerini sevenler yüzünden popüler olmuş olabilir. Bu filmler büyük yönetmenler, yazarlar tarafından yapılmış filmlerdir, biz de çok severiz ama hiçbir zaman bu tarz müziği dinleyen, vampir gibi giyinen çokça insan göremezsiniz. İnsanlar mutlu bir hayat ister, güneşi severler, serveti ve pahalı şeyleri severler. Britney Spears veya Take That onları mutlu eder. İnsanlar farklı bir şeyden korkarlar. Hayatlarını daha rahat yaşamak için farklı olan hakkında düşünmek istemezler. Ama biz onlar gibi değiliz ve onları bu tavra çekmemiz imkansız. Yine de kanlı stilimizi tüm dünyaya yaymaya çalışacağız, eğer bizim gibi olmak istemezlerse pekala bizim mükemmel kurbanlarımız olabilirler!

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.