LET IT FLOW  : Röportaj No:90 |
KARANLIĞIN OLMASI İÇİN IŞIĞIN DA OLMASI GEREKİR

İzmirli atmosferik doom metal grubu Let It Flow ikinci albümü ''Meanings'' ile bu türde Türkiye'den çıkmış en iyi albüme imza attı. Menajerleri ile internet üzerinden bir münakaşaya girişerek geçen ayın en büyük internet skandalına da konu olan grubun gitaristi Murat Sarlıcalı sorularımızı yanıtladı.

LET IT FLOW
LET IT FLOW

İlk albümde genelde Anathema ve Katatonia gibi gruplardan esinlendiğiniz fark ediliyordu, fakat "Meanings"de daha kendine has bir tarz söz konusu. Ne düşünüyorsunuz?
İnsanların herhangi yeni bir şeyi, daha önceki tecrübeleriyle kıyaslaması, benzetmeye çalışması gayet doğal bir dürtüdür. Bu, algılamayı ve hazmetmeyi kolaylaştırır. Bizim de ilk albümümüzde birçok gruba benzetilmemiz bunun sonucudur diye düşünüyorum. Mutlaka insanın müzikal vizyonu ile de alakalıdır, ama bazı gruplardan direkt etkilenimler derseniz, bu konuda size katılamayacağım. İlk albümü yaparken dinlediğimiz grupları hala dinlemekteyiz. Anathema ve Katatonia (özellikle Katatonia) sadece müzikal gelişimimiz değil, kişisel gelişimimiz içerisinde de tarif edilemeyecek kadar yoğun izler bırakmıştır. Fakat müzik sadece heavy metal veya onun melankolik yansımalarından ibaret değil.
İlk albümden sonra yurtdışından çok iyi eleştiriler almıştınız, aldığınız ve sizi sevindiren en güzel kompliman ve sizi sinirlendiren en kötü eleştiri ne oldu?
Bizi en çok sevindiren olay, metal müziğin kalesi olan ülkeler dışında, dünyanın daha farklı birçok ülkesinden muhteşem eleştiriler almamız oldu. Avrupa'dan Asya'ya, Amerika'dan Afrika'ya kadar her kıtada dinleniyoruz ki bu, anlatmak istediklerimizi anlayan ve bizlerle aynı duyguları paylaşan insanların dünyanın her yerinde olduğunu gösterir. Kötü eleştiri adına şöyle ilginç bir şey yaşamıştık: Norveç'ten bir internet sitesi albümümüzü daha inceleme bile yapmadan bize 10 üzerinden 1 puan vermişti. Daha sonra sitenin düpedüz ırkçı olduğunu ve aldığımız puanın sadece Türk vatandaşı olduğumuz için verildiğini fark ettik.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.