Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00593/
 : Röportaj No:91 |
BARIŞ İSTİYORSAN SAVAŞA HAZIR OL!

Thrash metal efsanelerinden Testament, 21 Haziran gecesi Uni-Rock Festivali'nde İstanbul Parkorman'ı yerle bir etmişti hatırlayacağınız üzere. Bu muhteşem konserin ardından, Eric Peterson ile sabaha karşı; önce Taksim Bambi'de karnımızı doyurduk, sonra da kaldıkları otelin bahçesinde bir röportaj gerçekleştirdik.

TESTAMENT
TESTAMENT
Türkiye'nin bugüne kadar gördüğü en iyi metal festivali Uni-Rock'ta; headliner statüsündeki yabancı gruplar (Opeth, Testament ve Dark Tranquillity) İstanbul'da geçirdikleri süre boyunca, rehberleri olarak bendenize emanetti. Uçuş saatleri sebebiyle; birlikte en az vakit geçirdiğim Testament, aynı zamanda en çok muhabbet etme şansı yakaladığım grup oldu. Yetmedi, grubun kurucusu Eric Peterson ile bir de röportaj patlattım.

Tebrikler Eric. Muhteşem bir albümle geri döndünüz. 9 yıl sonra yeni bir Testament albümü neler hissettiriyor, nasıl geçti bu süreç?
Teşekkürler Sadi, harika hissediyoruz. 2004'te söz verdiğimiz gibi, yeni bir albüm yaptık nihayet ve bundan çok gururluyuz. Bu 9 yıl içinde birçok kez turladık, çeşitli eleman değişiklikleri oldu. Fakat yaşadığımız en iyi şey, asıl kadromuza ulaşmaktı. Bir sonraki albüm için bu kadar beklemeyeceğimize emin olabilirsin. Kayıtlara "Practice..." ve "Souls..."u kaydettiğimiz stüdyoda başlamıştık fakat orası kapandı. Biz de Berkeley'deki Fantasy'yi stüdyosunu kiraladık. Yıllardır birikmiş bir sürü riff demoları vardı ve uzun zamandır da onlardan birer şarkı yapma heyecanını yaşıyorduk. Chuck ise yeni bir albüme imza atma konusunda hiç olmadığı kadar hırslıydı. Şarkıları yaratma sürecimizde değişen bir şey yok, ilk başladığımız günlerdeki gibi yazıyoruz hala. Fakat bu sefer sound açısından en iyi Testament albümünü ortaya koyduk kesinlikle. "The Gathering"de modern bir tarz yakalamıştık, bu albümde ise o tarzı bazı old-school hamlelerle harmanladık. İngiltere'den yakın arkadaşım Andy'yi (Sneap) çağırdık ve ona bizimle birlikte çalışırsa çok daha organik olacağımızı söyledim. Bence Andy harika bir prodüktör, tüm albümleri muhteşem bir sound'a sahip. Tıpkı son albümümüz gibi...
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.