SAKATAT  : Röportaj No:94 |
KASAP REYONUNDAN AVRUPA YOLLARINA

Memleketimizin az sayıdaki grindcore topluluklarından Sakatat'ın, temmuz sayımızda duyurduğumuz Doğu Avrupa turnesi sonuçlandı. Bize de Semih'i ayağının tozuyla sayfalarımıza çağırıp ''anlat bakalım'' demek düştü.

SAKATAT
SAKATAT

Öncelikle hoş geldiniz, nasıldı deplasman? : )
Hoş gördük Utku! Oldukça eğlenceliydi; kısaca iki hafta süren bir parti gibiydi diyebilirim.
Turne fikrinin ilk olarak nasıl ortaya çıktığından bahsedelim istersen, yani bir Türk, bir Çek ve bir Macar grubu Doğu Avrupa yollarında buluşturan neydi?
Aslında en başta sadece Obscene Extreme'de ve festivalden önce Prag'da çalacaktık ama daha sonra hazır gitmişken kısa bir turne yapalım dedik. Çek Onanizer ile zaten evvelden ahbaptık, Another Way'i turneye dahil etmek de onların fikriydi. Sonuç olarak üç grup, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan'da toplam dokuz konser verdik.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.