ROSS THE BOSS  : Röportaj No:95 |
MANOWAR'UN MİZAH DUYGUSU YOKTU, BENİM VAR!

Manowar'ı Joey DeMaio ile kuran ve yıllarca en bilinen Manowar klasiklerini yaratan Ross The Boss tam yirmi yıl sonra heavy metal'e geri döndü. Bu geri dönüşün sebeplerini öğrenmek için yaptığımız röportajda Manowar'ın kirli çamışrlarını da ortaya serdik.

ROSS THE BOSS
ROSS THE BOSS

İlk sorumuz tabii ki heavy metal'e dönüşünüzle ilgili... Bu mucize nasıl gerçekleşti?
(kahkahalar) Aslında hiçbir zaman metal'den kopmadım, tüm hayatım boyunca bir metal adamıydım ben. Manowar'dan ayrıldıktan sonra kısa süreli bazı thrash metal projelerine girdim ama ayrıldığımdan beri aklımda tekrar Manowar'da yaptığımız metal'e, power metal'e geri dönmek vardı. Ama buna bir türlü vakit bulamadım, Dictators'la turneye çıkmak, albüm kaydetmek, stüdyo işleri derken bu mümkün olmadı. Doğru zamanı bulamadığım gibi doğru grubu da bir türlü bulamadım. Derken 2005'te Earth Shaker festivalinde Manowar'la birlikte sahne aldım, herkesin çok memnun kaldığı bir performanstı, orada olmalıydım, sonuçta Manowar'ın kurucusuydum ben. Neyse o olaydan sonra beni Keep It True festivaline çağırdılar. Ben istekliydim ama bir sorun vardı. Bir grubum yoktu! Ne yapacağım diye kara kara düşünürken -buna inanmayacaksın- posta kutusunda bir CD buldum. Men of War isimli bir Manowar cover grubunun bir CD'siydi bu. Dinlediğimde kulaklarıma inanamadım, sanki kendimi dinliyor gibiydim. Aslında bir Manowar cover grubu değildi, Ivory Night isimli bir gruptu bu, kafalarına esmiş Manowar şarkılarını cover'lamışlar, sadece bir iki şovda Manowar çalmışlar. Ondan sonra gruba firmadan bir yetkili ulaştı. Bir gitarist sizinle çalışmak istiyor demiş yetkili. Elemanlar da "Biz artık o şarkıları çalmıyoruz" demişler, sonra "Kim ki bu gitarist" diye de sormuşlar. Ross The Boss diye yanıt gelince yere düşmüşler:) Ondan sonra hemen Almanya'ya gittim, prova yaptık ve bu adamların ne kadar iyi olduklarını fark ettim.
"New Metal Leader" ilk dönem Manowar'ı anımsatıyor...
Grubumla birlikte yazdım şarkıları ve her şey kendiliğinden böyle çıktı. Eski Manowar albümlerine benzediği söylenebilir, onlarda olduğu gibi epik şarkılar, rock şarkılar ve marşlar var.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.