Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00599/
 : Röportaj No:95 |
MANOWAR'UN MİZAH DUYGUSU YOKTU, BENİM VAR!

Manowar'ı Joey DeMaio ile kuran ve yıllarca en bilinen Manowar klasiklerini yaratan Ross The Boss tam yirmi yıl sonra heavy metal'e geri döndü. Bu geri dönüşün sebeplerini öğrenmek için yaptığımız röportajda Manowar'ın kirli çamışrlarını da ortaya serdik.

ROSS THE BOSS
ROSS THE BOSS

İlk sorumuz tabii ki heavy metal'e dönüşünüzle ilgili... Bu mucize nasıl gerçekleşti?
(kahkahalar) Aslında hiçbir zaman metal'den kopmadım, tüm hayatım boyunca bir metal adamıydım ben. Manowar'dan ayrıldıktan sonra kısa süreli bazı thrash metal projelerine girdim ama ayrıldığımdan beri aklımda tekrar Manowar'da yaptığımız metal'e, power metal'e geri dönmek vardı. Ama buna bir türlü vakit bulamadım, Dictators'la turneye çıkmak, albüm kaydetmek, stüdyo işleri derken bu mümkün olmadı. Doğru zamanı bulamadığım gibi doğru grubu da bir türlü bulamadım. Derken 2005'te Earth Shaker festivalinde Manowar'la birlikte sahne aldım, herkesin çok memnun kaldığı bir performanstı, orada olmalıydım, sonuçta Manowar'ın kurucusuydum ben. Neyse o olaydan sonra beni Keep It True festivaline çağırdılar. Ben istekliydim ama bir sorun vardı. Bir grubum yoktu! Ne yapacağım diye kara kara düşünürken -buna inanmayacaksın- posta kutusunda bir CD buldum. Men of War isimli bir Manowar cover grubunun bir CD'siydi bu. Dinlediğimde kulaklarıma inanamadım, sanki kendimi dinliyor gibiydim. Aslında bir Manowar cover grubu değildi, Ivory Night isimli bir gruptu bu, kafalarına esmiş Manowar şarkılarını cover'lamışlar, sadece bir iki şovda Manowar çalmışlar. Ondan sonra gruba firmadan bir yetkili ulaştı. Bir gitarist sizinle çalışmak istiyor demiş yetkili. Elemanlar da "Biz artık o şarkıları çalmıyoruz" demişler, sonra "Kim ki bu gitarist" diye de sormuşlar. Ross The Boss diye yanıt gelince yere düşmüşler:) Ondan sonra hemen Almanya'ya gittim, prova yaptık ve bu adamların ne kadar iyi olduklarını fark ettim.
"New Metal Leader" ilk dönem Manowar'ı anımsatıyor...
Grubumla birlikte yazdım şarkıları ve her şey kendiliğinden böyle çıktı. Eski Manowar albümlerine benzediği söylenebilir, onlarda olduğu gibi epik şarkılar, rock şarkılar ve marşlar var.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.