DRACONIAN  : Röportaj No:96 |
YAŞADIĞIM DÜNYA TÜM ROMANTİK FİKİRLERİ YIKMAYA ÇALIŞSA DA AŞKA İNANIYORUM

İsveçli doom metal grubu Draconian ''Turning Season Within'' ile yükselişini sürdürdü. www.zehirlisarmasiklar.com sitesiyle ortak olarak grubun vokalistleri Anders Jacobsson ve Lisa Johansson ile röportaj gerçekleştirdik.

DRACONIAN
DRACONINA

"Turning Season Within"i eski albümlerinle kıyaslar mısın?
"Turning Season Within" diğerlerine göre daha yüksek tempolu, yoğun ve eklektik. Aslında müzikal yönümüzü değiştirmedik. Müziğimizi daha çeşitli ve konserlerimizi daha ilginç kılmak için bu albümde yeni bir şeye ihtiyacımız vardı. "Turning Season Within" önceki albümlere göre daha az melodi içeriyor, daha çok riff temelli bir yapıya dayanıyor. Ama biz hala kendimizi gothic/doom grubu olarak görüyoruz.
"Turning Season Within"de lirik konularınız neler? Bir konsept var mı yoksa her şarkı kendi özgür hikayesini mi anlatıyor?
Bir bakıma her şarkı; aşk, yalnızlık, kırılganlık ile ilgili. 'Earthbound' şarkısı ise diğerlerinden farklı çünkü orada kendi hayatımdan, tuzağa düşürülmüş gibi hissetmekten… Ve bunu takip eden umutsuzluk ve çaresizlikten söz ediyorum… Benim için en kişisel albümüz oldu bu.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.